• Odbierz prezent
PGNiG i JSW w górę! Idea Bank i Millennium na zielono, Getin po czerwonej stronie rynku. PZU, PKO BP i Pekao omijają wzrosty. KGHM mocno zyskuje

Pierwsza po świętach sesja na GPW rozpoczęła się optymistycznie. W pierwszych godzinach handlu indeks WIG20 rośnie o 0,95%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskuje 0,88%.

Na tle dzisiejszych wzrostów skromnie wyglądają największe banki i PZU. Bank PKO BP jest notowany na lekkim minusie o 0,23%. W tym momencie za akcje największego polskiego banku inwestorzy płacą 34,59 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao znajduje się na poziomie poprzedniego zamknięcia, który wyniósł 101,25 zł. Po czerwonej stronie rynku znajduje się też mBank, tracąc 0,46%. Obecnie cena akcji banku wynosi 388 zł.

Kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU dzisiaj oscyluje wokół poziomu poprzedniego zamknięcia, w tym momencie tracąc 0,07%. W tej chwili za akcje PZU inwestorzy płacą 40,30 zł.

Wśród warszawskich blue chipów najmocniej dzisiaj zyskuje KGHM. W tej chwili cena akcji spółki wynosi 97,98 zł, co stanowi wzrost o 3,14%.

JSW jest dzisiaj notowana na solidnym plusie o 2,5%. W tym momencie za akcje JSW inwestorzy płacą 20,52 zł.

PGNiG zyskuje 2,17%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 4,33 zł.

Spółka obuwnicza CCC dzisiaj notuje solidny wzrost, zyskując 2,42%. W tej chwili za akcje CCC inwestorzy płacą 110 zł.

Wśród mniejszych spółek też panuje optymizm. Bank Millennium zyskuje 0,69%. Obecnie cena akcji Millennium wynosi 5,85 zł. Kurs akcji ING rośnie o 0,74%. Na mocnym plusie znajduje się BOŚ, zyskując 2,07%.

Mieszane nastroje panują na akcjach spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank zyskuje 1,05%. Getin Noble Bank jest notowany na lekkim plusie o 0,67%. Getin Holding natomiast znajduje się po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,26%.

 

Interesujesz się giełdą? Koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku komentujemy CD Projekt, Płacisz i Masz oraz Netflix! Będzie też podsumowanie roku na giełdach:

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk