• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Getin Millennium PKO BP PZU Pekao

Piątkowa sesja na GPW rozpoczęła się optymistycznie dla byków. W pierwszych godzinach handlu indeks WIG20 rośnie o 0,72%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskuje 0,61%

Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP kontynuuje swój wzrost, zyskując 1,28%. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 35,71 zł. Dla drugiego największego banku Pekao jest to kolejna nudna sesja. W tej chwili bank jest notowany na symbolicznym minusie o 0,10%. Obecnie cena akcji Pekao wynosi 100,80 zł.

Pozostałe duże banki też są dzisiaj na zielono. Kurs akcji Alior Banku rośnie o 1,01%. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 27,90 zł. mBank zyskuje 0,69%, a Santander Bank Polska 0,48%.

Na dzisiejszej sesji optymizm panuje także na akcjach mniejszych banków. Bank Millennium zyskuje 0,93%. W tej chwili cena akcji Millennium wynosi 6 zł.

Kurs akcji Idea Banku rośnie o 1,52%. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 2,34 zł. Getin Holding zyskuje 1,16%. Obecnie cena akcji Getin wynosi 1,566 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU jest dzisiaj notowany na niewielkim plusie, zyskując 0,34%. W tej chwili za akcje PZU inwestorzy płacą 41,74 zł.

JSW zyskuje 1,07%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 20,78 zł.

Kurs akcji PGNiG dzisiaj rośnie o 2,90%. W tym momencie za akcje PGNiG inwestorzy płacą 4,05 zł. W dniu dzisiejszym spółka informowała o swych nowych planach biznesowych. PGNiG planuje w tym roku zaktualizować strategię rozwoju na najbliższe lata. Spółka rozważa inwestycje m. in. w biogaz, paliwo wodorowe i fotowoltaikę. Planuje także współpracę z innymi dużymi spółkami, takimi jak Orlen i Lotos.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk