• Odbierz prezent
PGNiG JSW CD Projekt Idea Bank Getin Orange

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 0,76%. mWIG40 zyskał 0,68%, a sWIG80 0,77%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 0,75%.

 

CD Projekt liderem wzrostów

Wśród największych spółek liderem wzrostów był dzisiaj CD Projekt, zyskując 4,03%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 395 zł. Za akcje CD Projekt najwięcej dzisiaj płacono 397,40 zł, co wyznacza po raz kolejny najwyższy poziom w historii.

 

JSW i PGNiG w górę, KGHM bez dywidendy

Kurs akcji JSW wzrósł o 2,17%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 13,89 zł.

Dzisiejsza sesja sprzyjała też spółkom z branży paliwowej. Orlen zakończył notowania na plusie o 1,19%, a Lotos o 1,11%. Spółka PGNiG zyskała 1,07%.

KGHM zakończył dzisiejszą sesję na symbolicznym plusie o 0,24%. W tym dniu w swym komunikacie spółka poinformowała, że zarząd podjął uchwałę, w której rekomenduje Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu przekazanie całości zysku za 2019 rok na kapitał zapasowy spółki.

 

Santander, Alior Bank i mBank na zielono

Wśród dużych banków liderem wzrostów był dzisiaj Santander Bank Polska, zyskując 1,64%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 154,70 zł. Alior Bank zyskał 0,26%, a mBank 0,21%. Bank PKO BP zakończył notowania na symbolicznym plusie o 0,19%. Bank Pekao natomiast zakończył sesję pod kreską, tracąc 0,43%. Poprzedniego dnia poinformowano o rezygnacji wszystkich członków rady nadzorczej Banku Pekao.

Czytaj także: W Pekao wszyscy członkowie Rady Nadzorczej złożyli rezygnację - co się stało?

We wtorkowy wieczór zarząd Banku Pekao poinformował o rezygnacji wszystkich członków Rady Nadzorczej spółki, której kadencja kończyła się w 2020 r. Na otwarciu środowej sesji akcje Pekao traciły ponad 1%.   Drugi pod względem wielkości bank notowany na warszawskiej giełdzie poinformował 19 maja o .. Czytaj
W Pekao wszyscy członkowie Rady Nadzorczej złożyli rezygnację - co się stało?

 

Idea Bank i Getin zyskują, Millennium po czerwonej stronie rynku

Optymizm dzisiaj przeważał na akcjach mniejszych banków. Kurs akcji Banku Handlowego wzrósł o 2,9%. BOŚ zyskał 1,89%. BNP Paribas zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,21%, a ING o 0,15%. Po czerwonej stronie rynku znalazł się Bank Millennium, tracąc 0,91%.

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom z grupy Leszka Czarneckiego. Kurs akcji Getin Holding poszybował w górę o 8,21%. Na koniec notowań cena akcji Getin wyniosła 1,147 zł. Idea Bank też zakończył dzień na mocnym plusie, zyskując 5,81%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 2,095 zł. Wzrosty nie ominęły też Getin Noble Banku, który zyskał 1,85%.

 

Orange, Cyfrowy Polsat i Play pod kreską

Dzisiejsza sesja nie była zbyt ciekawa dla spółek z branży telekomunikacyjnej. Spółka Orange straciła 0,61%. Na koniec notowań za akcje Orange płacono 6,52 zł. Cyfrowy Polsat zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,16%, a Play o 0,06%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk