• Odbierz prezent
PGNiG i JSW na zielono. Idea Bank i Getin w dół. PKO BP, Pekao, PZU i Millennium też na czerwono. CD Projekt mocno zyskuje

W pierwszej połowie poniedziałkowej sesji na GPW indeks WIG20 znajduje się na plusie o 0,14%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskuje 0,30%.

Największy polski bank PKO BP traci 0,55%. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 34,57 zł. Drugi największy bank Pekao jest notowany na niewielkim minusie o 0,16%. Obecnie cena akcji Pekao wynosi 99,94 zł. Po czerwonej stronie rynku znajduje się dzisiaj także Alior Bank, tracąc 0,71%.

Pozostałe duże banki natomiast zyskują. Kurs akcji mBanku rośnie o 2,03%. W tym momencie za akcje mBanku inwestorzy płacą 381,80 zł. Santander Bank Polska też jest notowany na solidnym plusie. W tej chwili cena akcji banku wynosi 300,80, co stanowi wzrost o 1,28%.

Czytaj także: Przejęcie mBanku: PKO BP zyskał poważnego konkurenta. Tym razem prosto z Wall Street

Pojawił się kolejny kandydat na przejęcie mBanku od niemieckiego Commerzbanku, tym razem pochodzący zza oceanu. Jest nim notowany na nowojorskim parkiecie amerykański fundusz Apollo Global Management. Po PKO BP, banku ING i austriackim Erste Group jest to kolejny chętny na wykupienie udziałów mBanku.. Czytaj
Przejęcie mBanku: PKO BP zyskał poważnego konkurenta. Tym razem prosto z Wall Street

Dzisiejsza sesja nie sprzyja spółkom z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank traci 3,61%. W tym momencie za akcje Idea Banku inwestorzy płacą 2,40 zł. Kurs akcji Getin Holding spada natomiast o 6,77%. Obecnie cena akcji Getin wynosi 1,73 zł.

Po czerwonej stronie rynku znajduje się także Bank Millennium, tracąc 0,69%. W tym momencie cena akcji Millennium wynosi 5,755 zł.

Największy polski ubezpieczyciel PZU traci 1,80%. W tej chwili za akcje spółki inwestorzy płacą 39,86 zł.

Spółka PGNiG jest dzisiaj notowana na lekkim plusie o 0,38%. Obecnie cena akcji PGNiG wynosi 4,228 zł.

JSW też znajduje się po zielonej stronie rynku, zyskując 0,20%. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 19,85 zł.

Wśród warszawskich blue chipów najmocniej rośnie CD Projekt. Obecnie cena akcji spółki wynosi 277,80 zł, co stanowi wzrost o 2,85%.

Na największym minusie znajduje się natomiast spółka telekomunikacyjna Orange, tracąc 2,38%. W tej chwili cena akcji Orange wynosi 6,985 zł.

Czytaj także: Wiedźmin na Netflixie i na warszawskiej giełdzie - CD Projekt i Platige Image mogą zyskać na najnowszej superprodukcji

Dziś na Netflixie pojawił się pierwszy sezon chyba najbardziej oczekiwanego serialu w Polsce - Wiedźmina. Ogłoszona ponad dwa lata temu produkcja wzbudzała wiele emocji i oczekiwań na długo przed swoją premierą. Wypuszczenie przez Netflixa ekranizacji przygód Geralta z Rivii to nie tylko ważne wydar.. Czytaj
Wiedźmin na Netflixie i na warszawskiej giełdzie - CD Projekt i Platige Image mogą zyskać na najnowszej superprodukcji


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk