• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Getin Millennium PZU PKO BP Pekao

W pierwszej połowie poniedziałkowej sesji na GPW indeks WIG20 znajduje się nad kreską o 0,12%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskuje symboliczne 0,05%.

Największy polski bank PKO BP jest notowany na niewielkim plusie, zyskując 0,16%. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 38,27 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao oscyluje w okolicach poprzedniego zamknięcia. Obecnie cena akcji Pekao wynosi 104 zł.

W pierwszej połowie dzisiejszej sesji liderem wzrostów jest JSW. W tej chwili cena akcji spółki wynosi 20,60 zł, co stanowi wzrost o 1,58%.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie znajduje się obecnie spółka energetyczna Tauron, tracąc 1,5%. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 1,84 zł.

Spółka PGNiG jest dzisiaj notowana na lekkim plusie, zyskując 0,32%. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 4,95 zł.

Kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU w tym momencie znajduje się na niewielkim minusie, tracąc 0,18%. Obecnie za akcje PZU inwestorzy płacą 38,43 zł.

Poniedziałkowa sesja jest udana dla spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Idea Bank dzisiaj zyskuje 1,69%. W tej chwili cena akcji banku wynosi 3 zł. Jeszcze mocniej rośnie dzisiaj kurs Getin Holding. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 1,86 zł, co stanowi wzrost o 5,69%. Po zielonej stronie rynku znajduje się także Getin Noble Bank, zyskując 2,75%.

Bank Millennium zyskuje 0,9%. Obecnie cena akcji Millennium wynosi 5,90 zł.

 

Interesujesz się giełdą? Koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W drugim odcinku komentujemy największe IPO wszech czasów i wegańskie mięso w McDonald's :)


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk