• Odbierz prezent
PGNiG JSW Idea Bank Getin Millennium BOŚ mBank Pekao XTB PZU

W trakcie czwartkowej sesji na GPW największą uwagę przyciągały banki w związku z wyrokiem TSUE.

Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP stracił 0,62%. Na zamknięciu sesji cena akcji banku wyniosła 37,16 zł. W trakcie sesji za akcje PKO BP inwestorzy najmniej płacili 35,80 zł.

Drugi największy polski bank Pekao zakończył czwartkową sesję na plusie. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 100,25 zł, co stanowi wzrost o 0,88%. W trakcie sesji za akcje banku inwestorzy najmniej płacili 98,30 zł, a najwięcej 101,60 zł.

Wśród największych banków największym wzrostem zakończył sesję mBank. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 348,60 zł, co stanowi wzrost o 2,05%.

Dużo działo się wśród mniejszych banków. W pierwszej godzinie czwartkowej sesji cena akcji Banku Millennium wzrosła do poziomu 6,32 zł, co stanowiło wzrost o ponad 9%. W dalszej części dnia kurs akcji Millennium jednak szybko spadł w dół. W trakcie sesji za akcje Millennium najmniej płacono 5,10 zł. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 5,30 zł, co stanowi spadek o 7,83%. Tym samym kurs akcji Millennium wyznaczył kolejne minimum.

FXMAG akcje pgnig i jsw na minimach. idea bank i getin z ogromnym wzrostem. niespokojna sesja dla millennium. boś i mbank na dużym plusie, pekao też na zielono. xtb na niewielkim minusie. nudna sesja dla pzu pgnig akcje pgnig kurs pgnig jsw akcje jsw kurs jsw idea bank getin holding getin getin noble bank pzu bank millennium millennium pekao boś mbank akcje idea bank akcje pekao gpw 1

 

Na dzisiejszej sesji cena akcji banku BNP Paribas spadła o 5,92%.

Na czwartkowej sesji największym wzrostem wyróżniały się spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Kurs akcji Idea Banku wzrósł o 20,83%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 2,61 zł, co stanowiło dzisiejsze maksimum. Getin Holding zakończył dzisiejszą sesję wzrostem o 20,3%. Getin Noble Bank wzrósł natomiast o 13,09%.

Drugą z rzędu wzrostową sesję zaliczył bank BOŚ. Cena akcji banku wyniosła 6,82 zł, co stanowi wzrost o 2,4%.

Czwartkowa sesja nie była zbyt ciekawa dla PZU. Na zamknięciu cena akcji największego polskiego ubezpieczyciela wyniosła 35,84 zł, co stanowi wzrost o 0,14%.

Cena akcji brokera XTB dzisiaj spadła o 0,95%. Na zamknięciu cena akcji spółki XTB wyniosła 3,14 zł.

Dla JSW była to kolejna sesja zakończona na minusie. Na zamknięciu cena akcji JSW wyniosła 20,10 zł. W trakcie sesji za akcje spółki inwestorzy najmniej płacili 19,49 zł. Tym samym spadek sięgnął psychologicznego poziomu 20 zł. Po raz ostatni taki poziom widziano na akcjach JSW w połowie 2016 r.

FXMAG akcje pgnig i jsw na minimach. idea bank i getin z ogromnym wzrostem. niespokojna sesja dla millennium. boś i mbank na dużym plusie, pekao też na zielono. xtb na niewielkim minusie. nudna sesja dla pzu pgnig akcje pgnig kurs pgnig jsw akcje jsw kurs jsw idea bank getin holding getin getin noble bank pzu bank millennium millennium pekao boś mbank akcje idea bank akcje pekao gpw 2

 

Była to także kolejna spadkowa sesja dla PGNiG. Kurs akcji spółki spadł na dzisiejszej sesji o 2,17%. Na zamknięciu cena akcji PGNiG wyniosła 4,41 zł. Poziom ten stanowi tegoroczne minimum. Ostatni raz taki poziom miał miejsce w 2016 r.

FXMAG akcje pgnig i jsw na minimach. idea bank i getin z ogromnym wzrostem. niespokojna sesja dla millennium. boś i mbank na dużym plusie, pekao też na zielono. xtb na niewielkim minusie. nudna sesja dla pzu pgnig akcje pgnig kurs pgnig jsw akcje jsw kurs jsw idea bank getin holding getin getin noble bank pzu bank millennium millennium pekao boś mbank akcje idea bank akcje pekao gpw 3


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk