• Odbierz prezent
PGNiG i JSW na czerwono. Idea Bank i Getin też na minusie. Millennium zieloną perełką wśród banków. PZU, PKO BP i Pekao pod kreską. Bogdanka nurkuje

W pierwszej połowie środowej sesji na GPW indeks WIG20 zanurkował pod kreskę o 0,75%. Indeks szerokiego rynku WIG traci 0,41%.

Największy polski bank PKO BP jest dzisiaj notowany na minusie o 0,54%. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 34,96 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao znajduje się pod kreską o 0,49%. Obecnie cena akcji Pekao wynosi 101,10 zł.

Kurs akcji Alior Banku spada  o 1,90%. W tej chwili za akcje banku inwestorzy płacą 26,82 zł. Santander Bank Polska traci 1,40%, a mBank 1,10%.

Na dzisiejszej sesji wszystkie spółki z grupy Leszka Czarneckiego są notowane na minusie. Idea Bank traci 1,52%, Getin Holding 1,31%, a Getin Noble Bank 0,82%.

Wśród spółek z sektora bankowego jedyną zieloną perełką jest dzisiaj Bank Millennium , który zyskuje 0,76%. W tym momencie cena akcji Millennium wynosi 5,995 zł.

Kurs akcji PZU znajduje się dzisiaj pod kreską o 0,18%. W tej chwili za akcje największej spółki ubezpieczeniowej inwestorzy płacą 39,53 zł.

Spółka PGNiG jest dzisiaj notowana na niewielkim minusie o 0,44%. Obecnie cena akcji PGNiG wynosi 3,654 zł.

Mocno dzisiaj tracą spółki energetyczne. Kurs akcji PGE spada o 2,74%. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 5,75 zł. Tym samym kurs akcji PGE wyznacza kolejne historyczne minimum. Tauron jest dzisiaj notowany na minusie o 1,75%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 1,404 zł.

Na akcjach spółek węglowych dzisiaj panuje pesymizm. JSW traci 2,52%. W tej chwili za akcje spółki inwestorzy płacą 17,40 zł. Kurs akcji Bogdanki zareagował mocnym spadkiem na informację o ograniczeniu przez spółkę wydobycia węgla. W tym momencie za akcje Bogdanki inwestorzy płacą 21,75 zł, co stanowi spadek o 14,2%.

Czytaj także: Bogdanka ogranicza wydobycie węgla o jedną czwartą. Kurs leci mocno w dół

We wtorek 18 lutego, tuż przed zakończeniem sesji giełdowej, zarząd spółki Lubelski Węgiel Bogdanka poinformował o ograniczeniu dobowej produkcji węgla, która została zmniejszona o jedną czwartą. Decyzja związana jest z obecną sytuacją na krajowym rynku węgla - jego nadpodażą i milionami ton wydobyt.. Czytaj
Bogdanka ogranicza wydobycie węgla o jedną czwartą. Kurs leci mocno w dół


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk