• Odbierz prezent
PGNiG i JSW mocno tracą. Allegro i Pekao na solidnym plusie. Tauron ponad 5% w górę. CD Projekt dostarcza najwięcej adrenaliny

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,60%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1939,07 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 spadł o 1,13% Indeks małych spółek sWIG80 stracił 0,69%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,63%.

 

CD Projekt liderem spadków

W dzisiejszym dniu najwięcej adrenaliny dostarczył CD Projekt. Na początku sesji spadek kursu akcji sięgał 25%. Najmniej za akcje spółki płacono 238,50 zł. W trakcie sesji kurs akcji zaczął jednak odrabiać straty. Na koniec notowań akcje CD Projekt kosztowały 296,10 zł, co stanowi spadek o 7,61% względem piątkowego poziomu zamknięcia. Do spadków znacząco przyczyniły się negatywne oceny gry Cyberpunk w wersji na konsole. Zwrócono uwagę na liczne błędy. Spółka zapowiedziała poprawki w najbliższych miesiącach.

Czytaj także: Najbardziej niedopracowana z najdroższych gier w historii. Cyberpunk 2077 pogrąża CD Projekt

Zarówno gracze, jak i inwestorzy chyba nie tak wyobrażali sobie najbardziej oczekiwaną premierę ostatnich lat. Cyberpunk 2077, mimo tego że prace nad nim trwały ponad osiem lat, a premiera była trzykrotnie przesuwana, wciąż wygląda jak gra, która została wypuszczona na rynek stanowczo za wcześnie. O.. Czytaj
Najbardziej niedopracowana z najdroższych gier w historii. Cyberpunk 2077 pogrąża CD Projekt
 

 

PGNiG, JSW i Lotos na sporym minusie

JSW zakończyła sesję na mocnym minusie, tracąc 6,12%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 26,10 zł.

Kurs akcji PGNiG spadł o 3,73%. W końcówce sesji akcje spółki kosztowały 5,368 zł.

Wśród najmocniej tracących spółek znalazł się też dzisiaj Lotos. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 42,60 zł, co stanowi spadek o 3,18%.

 

Tauron i Allegro mocno w górę

Liderem wzrostów okazał się Tauron, zyskując 5,16%. Na zamknięciu akcje spółki energetycznej kosztowały 2,608 zł. W tym dniu poinformowano, że Tauron Wydobycie zamierza kontynuować inwestycje w kopalniach.

Spółka Allegro też zakończyła dzień na mocnym plusie. Na zamknięciu cena akcji Allegro wyniosła 83,65 zł, co stanowi wzrost o 4,82%.

 

Pekao na plusie, PKO BP i Alior Bank po czerwonej stronie rynku

Wśród największych banków jedynie Bank Pekao zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 2,7%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 62,48 zł.

Pozostałe duże banki zakończyły sesję na minusie. Kurs akcji PKO BP spadł o 1,32%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 28,47 zł. Santander Bank Polska stracił 1,49%. W końcówce sesji akcje banku kosztowały 185,30 zł. Alior Bank zakończył dzień na minusie o 1,08%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 17,365 zł.

 

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk