• Odbierz prezent
PGNiG i JSW bez większych zmian. Idea Bank na lekkim minusie, Getin i Millennium po zielonej stronie rynku. PZU, PKO BP i Pekao na czerwono

Pierwsza w tym tygodniu sesja na GPW rozpoczęła się spadkowo. W pierwszej połowie sesji indeks WIG20 traci 0,53%. Indeks szerokiego rynku WIG natomiast znajduje się na minusie o 0,32%.

W pierwszej połowie poniedziałkowej sesji największy polski bank PKO BP jest notowany na lekkim minusie o 0,21%. W tym momencie za akcje PKO BP inwestorzy płacą 33,96 zł. Na niewielkim minusie znajduje się dzisiaj także kurs akcji drugiego największego banku Pekao. Obecnie cena akcji Pekao wynosi 95,24 zł, co stanowi spadek o 0,29%.

Bank Millennium jest dzisiaj notowany na lekkim plusie, zyskując 0,26%. W tym momencie za akcje banku inwestorzy płacą 5,69 zł.

Kurs akcji Idea Banku znajduje się na niewielkim minusie, tracąc 0,2%. Obecnie cena akcji banku wynosi 2,50 zł. Dzisiejsza sesja sprzyja natomiast pozostałym spółkom z grupy Leszka Czarneckiego. Kurs akcji Getin Holding rośnie o 1,69%. W tym momencie za akcje Getin inwestorzy płacą 1,81 zł. Getin Noble Bank znajduje się dzisiaj na plusie o 1,64%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU dzisiaj traci 0,56%. Obecnie cena akcji spółki wynosi 37,17 zł.

Kurs akcji JSW znajduje się na symbolicznym plusie o 0,05%. W tej chwili za akcje spółki inwestorzy płacą 19,64 zł.

Spółka PGNiG jest dzisiaj notowana na niewielkim minusie o 0,23%. Obecnie cena akcji PGNiG wynosi 4,29 zł.

KGHM traci 0,24%. W tym momencie za akcje spółki inwestorzy płacą 92,68 zł.

Wśród warszawskich blue chipów największym wzrostem wyróżnia się mBank, zyskując 1,25%.

Wśród najmocniej tracących spółek znajduje się natomiast CCC ze spadkiem o 2,21%. Santander Bank Polska jest dzisiaj notowany na mocnym minusie o 2,05%. Play traci 1,95%. Lotos też znajduje się na sporym minusie, tracąc 1,84%.

 

Chcesz wiedzieć, co wpływa na rynki? Koniecznie zapoznaj się z naszym kursem analizy fundamentalnej! W tym odcinku dowiesz się, jak interpretować kalendarz ekonomiczny:


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk