• Odbierz prezent
PGNIG, Alior oraz PKO BP najmocniej przeceniane z WIG20. KGHM, PKN Orlen i Play delikatnie na plusie

Sesja piątkowa nie jest zbyt udana, jeżeli chodzi o główny warszawski parkiet. Akcje największych  polskich spółek tracą na wartości. Indeks WIG20 przeceniany jest o 0,70%. Z 20 polskich blue chipów rośnie kurs zaledwie 4 spółek. Play, PKN Orlen, Dino Polska oraz KGHM nie są w stanie zrównoważyć spadków na pozostałych instrumentach. Tym bardziej, że wzrosty nie przekraczają nawet 2%. Najmocniej tracą akcje PGNIG, tutaj przecena jest ponad 3%. Źle sesja układa się dla Aliora, PKO BP oraz spółki Santander Bank Polska SA. Straty przekraczają 2%.

Kurs JSW na minusie, ale spadki nie są już tak duże

Kolejna sesja na warszawskim parkiecie przyniosła przecenę akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej JSW. Kurs JSW plasuje się na poziomie 26 złotych i 20 groszy. To niewiele, biorąc pod uwagę, że roczne maksimum wynosi 75.71 PLN. Na sesji piątkowej nie pojawiły się żadne istotne komunikaty, które mogłyby wpłynąć na kurs JSW. Na sesji wczorajszej osiągnięty został najniższy poziom od ponad 12 miesięcy. To może niepokoić akcjonariuszy. Pod kątem analizy technicznej szansa na wybicie jest niewielka.

Kurs JSW wykres JSWWykres akcji JSW. Zamiast odwrócenia mamy kontynuację fali spadkowej

PKN Orlen i Kubica - PRowo świetna zagrywka

Kurs PKN Orlen szykuje się do wybicia z trójkąta symetrycznego. Przełamanie poziomu 100 złotych może przynieść euforię na akcjach tego paliwowego giganta. Aktualnie za jedną akcje inwestorzy są skłonni płacić 95 złotych i 94 grosze. To jeden z lepiej zachowujących się walorów z WIG20 na dzisiejszej sesji. Trzeba przyznać, że wczorajsza informacja na temat zakończenia współpracy z Williamsem była bardzo dobrze PR-owo rozstrzygnięta. Zamiast czekać na decyzje i tak bardzo słabego teamu w F1 Robert Kubica i PKN Orlen sami podjęli decyzje o rozstaniu z Williamsem. To nie oznacza, że naszego kierowcy nie zobaczymy w F1. Sprawa cały czas jest otwarta, chociaż szansa na regularne występy nie jest duża.

Wykres PKN Orlen kurs PKN Orlen w góręWykres akcji PKN Orlen. Wybicie z trójkąta symetrycznego kwestią czasu

KGHM stabilnie, ale przynajmniej nie spada

Kurs miedziowego giganta prezentuje się bardzo stabilnie. Co najważniejsze, pomimo raczej mizernych nastrojów na GPW, kurs KGHM nie ulega przecenie. Aktualnie inwestorzy za jedną akcje KGHM płacą niewiele ponad 82 złote. Sesja piątkowa pozbawiona jest ważnych informacji z KGHM.

Kurs KGHM stablina sytuacja wykres KGHMWykres kursu KGHM. Stabilizacja w okolicach 80 złotych trwa w najlepsze

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk