• Odbierz prezent
PGE Tauron Energa PGNiG PKO BP Alior Bank Santander Play PZU XTB

W pierwszej połowie środowej sesji na GPW, indeks największych spółek WIG20 i indeks szerokiego rynku WIG znalazły się na minusie o około 1%. Po czerwonej stronie rynku znalazły się niemal wszystkie warszawskie blue chipy. Na symbolicznym plusie są tylko dwie spółki. Są to Play ze wzrostem o 0,44% i PZU o 0,21%.

Wśród spółek, które najwięcej tracą w trakcie dzisiejszej sesji jest spółka PGE. Warto wspomnieć, ze spółka wczoraj opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Na otwarciu cena akcji PGE wzrosła, jednak już w pierwszych godzinach handlu kurs osunął się w dół i obecnie spółka jest notowana po cenie 7,92 zł, co stanowi spadek o 2,75%.

Czytaj także: PGE - lepsze wyniki finansowe i coraz mniej energii z węgla

Polska Grupa Energetyczna SA opublikowała we wtorek 24 września po zakończeniu sesji giełdowej wyniki za pierwsze półrocze 2019 r. Okazały się one znacznie lepsze od zeszłorocznych rezultatów, zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak i osiągniętego zysku, który okazał się o ponad 30% wyższy.. Czytaj
PGE - lepsze wyniki finansowe i coraz mniej energii z węgla

Spółka energetyczna Tauron traci także 2,1%.Obecnie inwestorzy płacą za akcję Tauronu 1,57 zł. Nieco mniej traci spółka Energa. Cena akcji spółki Energa wynosi 6,46 zł, co stanowi spadek o 1,68%. Enea natomiast traci 1,39%. Obecnie inwestorzy za akcję tej spółki płacą 8,86 zł.

W dalszym ciągu spada kurs akcji JSW. Obecnie cena akcji wynosi 23,26 zł, co stanowi spadek o 2,1%.

Wśród mocniej tracących spółek znalazła się także PGNiG, której cena akcji spadła w pierwszych godzinach sesji o 1,89%. Obecnie cena akcji PGNiG wynosi 4,78%.

W trakcie dzisiejszej sesji największy polski bank PKO BP traci 1,79% Obecnie inwestorzy za akcję PKO BP płacą 39,01 zł. mBank, który w ostatnim czasie był liderem wzrostów, na dzisiejszej sesji jest notowany na minusie o 0,87%. Alior Bank, który wczoraj również zaliczał się do mocniej rosnących spółek, na dzisiejszej sesji traci 1,82%. Cena akcji Santander Bank Polska wynosi obecnie 305,20 zł, co stanowi spadek o 1,55%.

Niewiele dzieje się na akcjach XTB, na których odbywają się w ostatnich dniach nieliczne transakcje. Cena akcji tej spółki utrzymuje się w okolicach 3,16 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk