• Odbierz prezent
PGE przedstawia szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r.
fot. freepik.com

31 sierpnia PGE przedstawiła szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r. Na wyniki spółki w znacznym stopniu wpłynęły odpisy. Przedstawione wyniki mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie.

 

31 sierpnia po sesji na GPW PGE przestawiła szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r. Zgodnie z szacunkami spółki, w I półroczu skonsolidowany wynik EBITDA wyniósł około 2,805 mld zł. W samym II kwartale EBITDA wyniosła 1,035 mld zł wobec 2,597 mld zł rok wcześniej. Analitycy spodziewali się w II kwartale wyniku EBITDA na poziomie 1,286 mld zł.

W podziale na poszczególne segmenty wyniki w I półroczu kształtują się następująco: EBITDA segmentu energetyka konwencjonalna wyniosła 774 mln zł, segmentu dystrybucja blisko 1,13 mld zł, segmentu obrót 187 mln zł, ciepłownictwa 493 mln zł, a energetyka odnawialna 301 mln zł.

PGE zakończyła I półrocze stratą netto na poziomie 688 mln zł. W samym II kwartale strata netto wyniosła 1,12 mld zł.

Na wyniki I półrocza w znacznym stopniu wpłynęły odpisy. Łączny wpływ odpisów na wynik netto grupy PGE wyniósł ok. 988 mln zł. Dotyczą one przede wszystkim utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych w segmencie energetyki konwencjonalnej (530 mln zł) oraz utraty wartości akcji PGG (482 mln zł).

Spółka poinformowała, że wartości przedstawione w komunikacie mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wyniki zostaną opublikowane w raporcie za I półrocze, którego publikacja jest zaplanowana na 15 września 2020 r.

Czytaj także: PGE - lepsze wyniki finansowe i coraz mniej energii z węgla

Polska Grupa Energetyczna SA opublikowała we wtorek 24 września po zakończeniu sesji giełdowej wyniki za pierwsze półrocze 2019 r. Okazały się one znacznie lepsze od zeszłorocznych rezultatów, zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak i osiągniętego zysku, który okazał się o ponad 30% wyższy.. Czytaj
PGE - lepsze wyniki finansowe i coraz mniej energii z węgla

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk