• Odbierz prezent
Polska Grupa Energetyczna
Z artykułu dowiesz się:

- O decyzji Walnego Zgromadzenia PGE w sprawie podziału zysku za 2016 r.
- o reakcji rynku na decyzję Walnego Zgromadzenia

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonaruszy Polskiej Grupy Energetycznej S.A. podjęło decyzję o podziale zysku za rok 2016. Akcjonariusze zdecydowali się nie wypłacać dywidendy z zysku za 2016 r. Kurs akcji PGE, znalazł się pod kreską.

 

Decyzja Walnego Zgromadzenia

Walne Zgromadzenie PGE zdecydowało się przeznaczyć cały zysk, wypracowany w 2016 r. na kapitał zapasowy Spółki. Oznacza to, że PGE nie wypłaci dywidendy z niemal 1,6 mld zł zysku za 2016 r.

Uchwałę Walnego Zgromadzenia dotyczącą podziału zysku za rok 2016 można znaleźć w załączniku do raportu 38/2017.

 

Co na to inwestorzy?

Kurs akcji PGE od otwarcia sesji jest na minusie. Kilka minut po dwunastej PGE traci 0,63%.

 

Kurs akcji PGE S.A. - 28-06-2017 

 

Reakcja inwestorów może nieco dziwić, gdyż rynek od półtorej miesiąca wiedział o zmianie polityki dywidendy PGE, więc inwestorzy nie powinni być zszokowani. Na kurs akcji PGE mogły jednak mieć wpływ również inne czynniki. Przeczytaj także ile na dywidendzie zarobił ktoś kto zainwestował w akcje PGE w dniu debiutu giełdowego Spółki.

 

(źródło grafiki głównej: pexels.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk