• Odbierz prezent
PGE Tauron Energa Enea Alior Bank Santander Orange Play XTB

Przez większą część poniedziałkowej sesji na GPW indeks WIG20 znajdował się pod kreską. Ostatecznie jednak indeks największych spółek zakończył sesję na symbolicznym plusie o 0,03%. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku indeksu szerokiego rynku WIG, który zakończył dzień na jeszcze bardziej symbolicznym plusie o 0,01%.

Spośród spółek z WIG20, 10 walorów zakończyło poniedziałkową sesję na plusie, 9 po czerwonej stronie rynku, a jedna spółka – Cyfrowy Polsat bez zmian.

Liderem spadków dzisiaj okazał się Alior Bank. Na zamknięciu sesji cena akcji Alior Banku wyniosła 34,42 zł, co stanowi spadek o 3,85%. W trakcie sesji za akcje banku inwestorzy najmniej płacili 34,30 zł. Tym samym znajdujący się w trendzie spadkowym kurs akcji Alior Banku zaliczył nowe historyczne minimum.

FXMAG akcje pge liderem wzrostów. tauron zyskał 1%. energa i enea po czerwonej stronie rynku. alior bank na kolejnym historycznym minimum. santander na lekkim plusie. orange i play z solidnym wzrostem. xtb też dzisiaj na zielono pge kurs akcji pge tauron energa enea play kurs akcji play orange santander santander bank polska alior bank akcje alior bank kurs alior xtb gpw wig20 wig 1

 

mBank zakończył sesję na poziomie 344 zł, co stanowi spadek o 0,81%. Nie sprzyjają bankowi informacje w mediach, że mógłby on zostać przejęty przez bank z udziałem Skarbu Państwa.

Pozostałe duże banki zakończyły sesję niewielkimi zmianami ceny. Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na minusie o 0,34%. Drugi największy polski bank Pekao zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,05%. Na zamknięciu sesji cena akcji Santander Bank Polska wyniosła 287 zł, co stanowi wzrost o 0,35%. Indeks WIG-Banki zakończył sesję spadkiem o 0,36%.

Najmocniej rosnącym sektorem okazały się dzisiaj spółki energetyczne. Na dzisiejszej sesji indeks WIG-Energia zyskał 2,11%. Liderem wzrostu była spółka PGE, której cena akcji na zamknięciu wyniosła 8,15 zł, co stanowi wzrost o 4,6%. Dzisiejszą sesję zakończyła wzrostem także spółka Tauron, która zyskała 1%. Na koniec sesji za akcje spółki Tauron płacono 1,62 zł.

Po czerwonej stronie rynku zakończyła natomiast sesję Energa. Na zamknięciu sesji cena akcji spółki wyniosła 6,03 zł, co stanowi spadek o 1,55%. Spółka energetyczna Enea także zakończyła dzień na minusie. Na koniec sesji za akcje Enei płacono 8,22 zł, co stanowi spadek o 1,2%.

Czytaj także: Enea dostarczy ładowarki do samochodów elektrycznych dla Poczty Polskiej

W poniedziałek 7 października Poczta Polska, Kolejowe Zakłady Łączności i Grupa Enea podpisały list intencyjny, którego założeniem jest wspólna realizacja projektów w zakresie elektromobilności. Przyszła współpraca zakłada m.in. wykorzystanie stacji do ładowania pojazdów elektrycznych „ecoMoto” prod.. Czytaj
Enea dostarczy ładowarki do samochodów elektrycznych dla Poczty Polskiej

Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostem dla spółek telekomunikacyjnych Orange i Play. Orange była dzisiaj jedną z najmocniej rosnących spółek. Na zamknięciu sesji cena akcji Orange wyniosła 5,51 zł, co stanowi wzrost o 1,76%. W trakcie sesji za akcje spółki najwięcej płacono 5,53 zł.

Kurs akcji spółki Play też przez całą sesję utrzymywał się na plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,10 zł, co stanowi wzrost o 1,01%. W trakcie sesji za akcje Play najwięcej płacono 28,22 zł.

Na zielono zakończyły sesję akcje brokera XTB. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 3,15 zł, co stanowi wzrost o 1,29%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk