• Odbierz prezent
PGE i Tauron mocno w górę! JSW i KGHM na solidnym plusie. Cyfrowy Polsat i CCC wśród czerwonych wisienek. Debiut Cavatina Holding w centrum uwagi na GPW

Na piątkowej sesji na GPW przeważały wzrosty. Indeks WIG20 zyskał 0,56%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 2242,41 pkt. mWIG40 zakończył dzień na plusie o 0,29%, a sWIG80 o 0,36%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,46%.

 

PGE i Tauron mocno w górę

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom energetycznym. Kurs akcji PGE wzrósł o 5,63%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 9,084 zł. Tauron zyskał 3,7%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 3,305 zł.

Inwestorów ucieszyły komunikaty ze spółek energetycznych dotyczące zawarcia porozumienia ze Skarbem Państwa w sprawie wydzielenia aktywów węglowych. Dodatkowo PGE poinformowała, że najnowszy blok Elekrowni Turów wraca do pracy po wcześniejszym zaplanowanym postoju.

 

JSW i KGHM na solidnym plusie

JSW zakończyła sesję na solidnym plusie, zyskując 2,42%. Na koniec notowań za akcje spółki węglowej płacono 33,79 zł.

KGHM też zyskał 2,42%. W końcówce sesji za akcje koncernu miedziowego inwestorzy płacili 190,20 zł.

 

Cyfrowy Polsat i CCC wśród czerwonych wisienek

Wśród spółek należących do indeksu WIG20, tylko 6 walorów zakończyło sesję po czerwonej stronie rynku. Były to spółki: Cyfrowy Polsat (-0,84%), Allegro (-0,76%), PKO BP (-0,67%), CCC (-0,56%), Mercator Medical (-0,54%), Asseco Poland (-0,50%).

 

Debiut Cavatina Holding w centrum uwagi

Na głównym rynku GPW debiutowała spółka z branży deweloperskiej Cavatina Holding. Na początku sesji kurs praw do akcji (PDA) spółki spadł o 4,4%. Na koniec notowań kurs PDA spółki znalazł się w okolicach poziomu odniesienia ustalonego na 25 zł. W trakcie sesji za PDA spółki najmniej płacono 23,71 zł, a najwięcej 25,20 zł.

Czytaj także: Cavatina Holding debiutuje na czerwono. Spore spadki na otwarciu notowań

Cavatina Holding - czołowy deweloper powierzchni biurowych i użytkowych - zadebiutował w piątek na głównym parkiecie GPW. Notowania PDA (praw do akcji) spółki otworzyły się z ponad pięcioprocentową stratą do ceny emisyjnej, która przecież i tak została wcześniej obniżona o połowę w stosunku do ceny .. Czytaj
Cavatina Holding debiutuje na czerwono. Spore spadki na otwarciu notowań
 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk