• Odbierz prezent
PGE Energa Tauron Santander CCC LPP JSW Alior

Czwartkowa sesja na GPW była wzrostowa dla większości spółek. Na zamknięciu sesji wartość indeksu WIG20 wyniosła 2172,47 pkt, co stanowi wzrost o 0,59%. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł natomiast o 0,51%.

 

Spółki energetyczne w górę

Po wczorajszym mocnym spadku, na czwartkowej sesji najmocniej rosły spółki z sektora energetycznego, który wczoraj najwięcej tracił. Indeks WIG-Energia zyskał dzisiaj 2%.

Wśród najmocniej rosnących spółek znalazła się PGE, która była wczoraj liderem spadków. W dniu dzisiejszym spółka PGE poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z ZUS o nawiązaniu współpracy, której celem ma być stworzenie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych przy oddziałach ZUS. Na zamknięciu sesji cena akcji PGE wyniosła 7,90 zł, co stanowi wzrost o 2,76%. W trakcie sesji za akcję PGE inwestorzy najwięcej płacili 8,01 zł.

FXMAG akcje pge i energa z mocnym wzrostem, tauron też na zielono. santander zieloną wyspą wśród banków. wystrzał w górę ccc. lpp na solidnym plusie. jsw i alior po czerwonej stronie rynku pge kurs akcji pge tauron ccc kurs ccc energa spółki energetyczne gpw wig20 wig santander bank polska santander alior kurs alior lpp akcje lpp jsw akcje jsw pgnig akcje pgnig 1

 

Solidnym wzrostem zakończyła sesję spółka energetyczna Enea, której cena akcji na zamknięciu wyniosła 8,90 zł, co stanowi wzrost o 2,12%. Była to także wzrostowa sesja dla spółki Energa, która zakończyła dzień wzrostem o 1,26%. Na koniec sesji cena akcji Energi wyniosła 6,42 zł.

Na zielono zakończyła dzisiejszą sesję spółka energetyczna Tauron. Na zamknięciu cena akcji Tauronu wyniosła 1,55 zł, co stanowi wzrost o 0,91%.

 

CCC liderem sesji. Santander zieloną wyspą wśród banków

Liderem wzrostu na czwartkowej sesji niewątpliwie była spółka obuwnicza CCC. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 136,40 zł, co stanowiło dzisiejsze maksimum. Dzisiejszą sesję spółka zakończyła wzrostem o 4,92%. Była to druga z rzędu tak mocna sesja dla CCC.

FXMAG akcje pge i energa z mocnym wzrostem, tauron też na zielono. santander zieloną wyspą wśród banków. wystrzał w górę ccc. lpp na solidnym plusie. jsw i alior po czerwonej stronie rynku pge kurs akcji pge tauron ccc kurs ccc energa spółki energetyczne gpw wig20 wig santander bank polska santander alior kurs alior lpp akcje lpp jsw akcje jsw pgnig akcje pgnig 2

 

Wśród najbardziej rosnących spółek na dzisiejszej sesji znalazła się także spółka LPP. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 4850 zł, co stanowi wzrost o 2,30%.

Wśród największych banków po zielonej stronie rynku znalazł się jedynie Santander Bank Polska, kończąc sesję wzrostem o 2,03%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 311,8 zł. W trakcie sesji inwestorzy za akcję banku Santander najwięcej płacili 314,60 zł.

 

JSW nadal w dół

Po czerwonej stronie rynku znalazło się 7 spółek z indeksu WIG20. Liderem spadków okazała się spółka JSW, dla której była to kolejna sesja zakończona spadkiem. JSW rozpoczęła dzień nad kreską, a w pierwszych godzinach handlu wzrost sięgał nawet 2%. W dalszej części sesji kurs akcji JSW jednak osunął się w dół. Ostatecznie na zamknięciu cena akcji wyniosła 22,66 zł, co stanowi spadek o 2,58%. Jest to ósma z rzędu spadkowa sesja dla tej spółki.

FXMAG akcje pge i energa z mocnym wzrostem, tauron też na zielono. santander zieloną wyspą wśród banków. wystrzał w górę ccc. lpp na solidnym plusie. jsw i alior po czerwonej stronie rynku pge kurs akcji pge tauron ccc kurs ccc energa spółki energetyczne gpw wig20 wig santander bank polska santander alior kurs alior lpp akcje lpp jsw akcje jsw pgnig akcje pgnig 3

 

Spośród największych banków najwięcej stracił Alior Bank. Na koniec sesji za akcję Alior Banku płacono 39,42 zł, co stanowi spadek o 0,86%.

Po czerwonej stronie rynku znalazła się także spółka PGNiG. Przez większą część sesji cena akcji spółki rosła, momentami nawet o 2%. Jednak pod koniec handlu kurs osunął się w dół. Ostatecznie PGNiG zakończyła czwartkową sesję spadkiem o 0,64%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk