• Odbierz prezent
Pfleiderer zdominował piątkową sesję w Warszawie

Po czwartkowych rekordach na rynku amerykańskich, gdzie indeks S&P ustanowił kolejny rekord, inwestorzy z Książęcej liczyli na dobrą piątkową sesję w Warszawie. Realia wyglądały jednak tak, że przez całą sesję największe warszawskie indeksy poruszały się w wąskim zakresie, blisko czwartkowych zamknięć. Wyjątkiem pozostawał indeks sWIG80, który podczas sesji zbliżał się do poziomu 12 000 punktów, notowanego ostatnio na koniec kwietnia bieżącego roku.

Za głównego sprawcę wzrostów

na indeksie małych spółek, oprócz rosnących od połowy maja walorów Celon Pharma, należy bezapelacyjnie uznać akcje Pfleiderer Group. Kurs spółki praktycznie od początku roku pozostawał w trendzie spadkowym, notując spadek z ponad 34 na 19,90 zł w czwartek. Podczas piątkowej sesji akcje wstrzeliły o 31,16% do poziomu 26,1 zł w związku z ogłoszonym wezwaniem na akcje przez Volantis Bidco, a pośrednio przez największego udziałowca Grupy,  Strategic Value Partners LLC. Wzywający zamierza uzyskać łącznie nie więcej niż 66% ogólnej liczby akcji i głosów na WZA, a warunkiem powodzenia jest nabycie akcji dających co najmniej 26,1% głosów. Ponieważ producent paneli ma za sobą słabszy okres wynikowy, a celem jest praktycznie ściągnięcie spółki z GPW, pojawiają się spekulacje jakoby cena w wezwaniu mogła być podwyższona. Zapisy trwają od 1 do 16 sierpnia.

Przyglądając się WIG20

należy zwrócić uwagę na dobre zachowanie walorów PGNIG (5,65 zł; +3,10%). Wpływ na nie ma sytuacja na rynku gazu, gdzie coraz więcej analityków prognozuje odbicie, niskich ostatnio cen gazu w kolejnych miesiącach.

Podsumowując, remisowa sesja w Warszawie z najjaśniejszą gwiazdą – Pfleiderer Group. Ostatecznie indeks WIG wzrósł o 0,03%, indeks WIG20 spadł o 0,07%. Mocniejsze były dziś natomiast indeksy średnich (mWIG40 wzrósł o 0,27%) i małych spółek (sWIG80 wzrost o 0,62%).


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk