• Odbierz prezent
Pfizer - 95 proc. skuteczność leku! Indeksy w USA (Dow Jones, S&P500, NASDAQ) konsolidują przy historycznych szczytach

Podczas dzisiejszej sesji firma Pfizer opublikowała zaktualizowane wynik badań klinicznych szczepionki przeciwko koronawirusowi. Firma poinformowała, że skuteczność leku wynosi aż 95%, czyli więcej o 5% niż podano we wstępnym raporcie. Wynik ten jest także nieznacznie lepszy od tego, który podała firma Moderna. Niemniej jak widać po głównych indeksach giełdowych na świecie, informacja ta wywołała jedynie chwilowe, niewielkie wzrosty. Ostatecznie środowa sesja na Starym Kontynencie zamknęła się na plusie.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Niemiecki indeks giełdowy DAX oraz francuski CAC40 zyskały około 0,5%, z kolei londyński FTSE 100 dodał 0,27%. Wzrosty obserwowaliśmy także na naszym polskim pakiecie, gdzie indeks WIG20 zakończył dzień wynikiem na poziomie +0,94%. Najlepiej radziły sobie dziś spółki: CCC, PKN Orlen i PGNiG, z kolei najmocniej traciła Jastrzębska Spółka Węglowa. O ile doniesienia fakt opracowania skutecznej szczepionki na COVID-19 jest dobrą informacją dla rynków, która powinna pozytywnie wpłynąć na proces ożywienia światowej gospodarki, tak należy zauważyć że w krótkim terminie ryzyka związane z koronawirusem są spore. Choroba wciąż rozprzestrzenia się w szybkim tempie, a kolejne kraje decydują się na zaostrzanie restrykcji, co stanowi ryzyko w krótkim terminie.

W momencie przygotowywania tego komentarza na rynku akcji w USA obserwujemy niewielkie wzrosty. Najlepiej radzi sobie Russell, który jest notowany 0,7% wyżej. Z kolei Dow Jones dodaje 0,35%, a S&P 500 0,15%. W rejonach poziomu doniesienia znajduje się z kolei technologiczny Nasdaq. Jak widać rynkowe byki mają wyraźny problem z popchnięciem indeksów na wyższe poziomy. Fakt, że główne indeksy w Stanach konsolidują blisko historycznych maksimów, może przemawiać za korektę spadkową w najbliższym czasie, należy więc zachować ostrożność.   


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk