• Odbierz prezent
PepsiCo przedstawia wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Akcje spółki w górę

13 lipca znany producent przekąsek i napojów PepsiCo przedstawił wyniki kwartalne. Były one słabsze niż przed rokiem, jednak przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

 

13 lipca przed sesją na amerykańskim rynku spółka PepsiCo opublikowała wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 15,95 mld USD. Były one niższe o 3,1% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Okazały się one jednak wyższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 15,38 mld USD.

W II kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,65 mld USD wobec 2,04 mld USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 1,18 USD wobec 1,44 USD przed rokiem.

Skorygowany zysk na akcję wyniósł 1,32 USD wobec 2,39 USD rok wcześniej. Osiągnięty przez spółkę zysk na akcję również przewyższył oczekiwania analityków z Wall Street, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,25 USD.

Spółka PepsiCo poinformowała, że spadek przychodów wynikał przede wszystkim z sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. W tym czasie konsumenci w mniejszym stopniu kupowali napoje firmy w lokalach gastronomicznych i sklepach. Spółka odnotowała natomiast wzrost sprzedaży przekąsek Cheetos i płatków owsianych.

Spółka wydała prawie 400 mln USD na koszty związane z pandemią, takie jak wyposażenie ochronne dla pracowników. W swym oświadczeniu prasowym CEO PepsiCo – Ramon Laguarta stwierdził: „Jestem bardzo zadowolony, że nasz sposób organizacji chronił naszych współpracowników i służył potrzebom naszych klientów, konsumentów i społeczności w czasie tych niewiarygodnie trudnych czasów. Pomimo konfrontacji ze znaczącymi wyzwaniami i złożonymi problemami w rezultacie pandemii COVID-19, nasz biznes funkcjonował stosunkowo dobrze w czasie tego kwartału, przy zauważalnej sile naszego segmentu przekąsek i żywności.” CEO spółki dodał, że w ostatnich dwóch miesiącach było już widać oznaki poprawy, gdyż wiele gospodarek zaczęło się otwierać, co skłania konsumentów do ponownej zmiany nawyków.

Opublikowane wyniki ucieszyły inwestorów. Kurs akcji PepsiCo wzrósł o 1,7% w notowaniach przedsesyjnych.

PepsiCo jest jednym z największych na świecie producentów i sprzedawców napojów bezalkoholowych oraz produktów spożywczych. Do przedsiębiorstwa należą między innymi marki Pepsi, Lay’s i Cheetos.

Notowania: PEPSICO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/PEP/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk