• Odbierz prezent
PepsiCo prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Jest lepiej niż się spodziewano, ale spółka wycofuje się ze swej prognozy

28 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku, spółka PepsiCo przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przewyższyły one szacunki analityków z Wall Street. Spółka wycofała się ze swej prognozy na cały 2020 rok ze względu na niepewność gospodarczą związaną z pandemią koronawirusa.

 

28 kwietnia we wtorek przed rozpoczęciem sesji na amerykańskiej giełdzie, znany producent napojów i przekąsek – PepsiCo opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 13,88 mld USD. Były one wyższe o 7,7% niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Okazały się też wyższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy oczekiwali przychodów na poziomie 13,21 mld USD. W I kwartale spółka PepsiCo wypracowała zysk netto w wysokości 1,34 mld USD. Był on niższy niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku, kiedy wyniósł 1,41 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 0,96 USD wobec 1 USD przed rokiem. Skorygowany zysk na akcję natomiast wyniósł 1,07 USD i był wyższy o 10% niż rok wcześniej. Okazał się też wyższy od szacunków analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie on 1,03 USD.

Spółka osiągnęła organiczny wzrost przychodów ze swej działalności w segmencie przekąsek w Ameryce Północnej o 7%. Segment napojów na tym kontynencie uzyskał organiczny wzrost przychodów o 6%. Prawdopodobnie obecna sytuacja sprzyja konsumpcji w domu przekąsek i napojów. Warto wspomnieć, że również Coca-Cola miała dobre wyniki finansowe za I kwartał 2020 r.

Czytaj także: Coca-Cola prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Spółka nie zawiodła inwestorów

21 kwietnia legendarny producent napojów Coca-Cola opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Zysk wypracowany przez spółkę okazał się wyższy niż przed rokiem. Osiągnięte wyniki przewyższyły tez oczekiwania analityków. Spółka spodziewa się jednak istotnego wpływu sytuacji związanej z koronawi.. Czytaj
Coca-Cola prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Spółka nie zawiodła inwestorów

Spółka PepsiCo we wtorek poinformowała, że sfinalizowała przejęcie Rockstar Energy. Wartość tej akwizycji wyniosła 3,85 mld USD.

Mimo dobrych wyników w I kwartale 2020 r., spółka wycofała się ze swej wcześniejszej prognozy na cały rok ze względu na niepewność na rynkach związaną z pandemią koronawirusa. W lutym spółka spodziewała się wzrostu przychodów o 4%, a zysku na akcję o 7%. PepsiCo nadal zamierza dokonać skupu akcji własnych o wartości 2 mld USD i przeznaczyć 5,5 mld USD na dywidendę. Wiele amerykańskich spółek zawiesiło swe programy skupu akcji i obniżyło dywidendy, aby zachować więcej gotówki na wypadek trudnej sytuacji w tym roku.

W notowaniach przedsesyjnych spółka PepsiCo zyskuje niecały 1%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk