• Odbierz prezent
Pekao zieloną wyspą wśród banków. Alior Bank i Santander na sporym minusie. mBank i PKO BP na czerwono. PGE, Tauron i Orange liderami spadków. Szczęśliwy dzień dla CCC

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył lepiej niż się spodziewano. Na koniec sesji poziom indeksu największych spółek wyniósł 2159,68 pkt, co stanowi spadek o 0,72%. Indeks szerokiego rynku WIG obniżył się natomiast o 0,66%. Spośród warszawskich blue chipów środową sesję po zielonej stronie rynku zakończyło 5 spółek, a pozostałe znalazły się na minusie.

 

PGE i Tauron z największymi spadkami

Najmocniej tracącym dzisiaj sektorem były spółki energetyczne. Indeks WIG-Energia spadł o 4,19%. Liderem spadków okazała się spółka PGE. Wprawdzie dzisiejszą sesję rozpoczęła na lekkim plusie, to jednak kurs akcji szybko osunął się w dół . Ostatecznie na zamknięciu sesji cena akcji PGE wyniosła 7,69 zł, co stanowi spadek o 5,55%.

FXMAG akcje pekao zieloną wyspą wśród banków. alior bank i santander na sporym minusie. mbank i pko bp na czerwono. pge, tauron i orange liderami spadków. szczęśliwy dzień dla ccc pekao,ccc,akcje pekao,kurs ccc,mbank,orange,santander,pko bp,akcje pko bp,alior bank,kurs alior,wig20,wig,gpw,pge,tauron,kurs akcji pge,dino polska,cyfrowy polsat 1

 

Drugą spółką z branży energetycznej, która najmocniej dzisiaj traciła, był Tauron. Kurs akcji tej spółki na zamknięciu wyniósł 1,53 zł, co stanowi spadek o 4,01%. Energa i Enea dzisiejszą sesję zakończyły spadkiem przekraczającym 3%. 

 

Pekao zieloną wyspą wśród banków

Dla porównania, indeks WIG-Banki stracił stosunkowo niewiele, gdyż tylko 0,36%. Wśród największych banków najwięcej stracił Alior Bank, który sesję zakończył spadkiem o 2,26%. W trakcie sesji za akcję inwestorzy najmniej płacili 39,34 zł. Na zamknięciu cena akcji Alior Banku wyniosła 39,76 zł.

Spory spadek zaliczył też bank Santander. Sesję zakończył na poziomie 305,60 zł, co stanowi spadek o 1,42%. mBank, który w trakcie ostatnich sesji był jedną z najmocniej rosnących spółek, stracił dzisiaj 0,76%. Na zamknięciu za akcję płacono 340,40 zł.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję spadkiem o 0,68%. W trakcie sesji najmniej płacono za akcję PKO BP 38,82 zł. Na zamknięciu cena akcji banku ostatecznie wyniosła 39,45 zł.

Najlepiej wypadł bank Pekao, który zakończył sesję wzrostem o 1,1%. Najmniej płacono dzisiaj za akcję 102 zł. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 103,95 zł, co stanowi jednocześnie dzisiejsze maksimum.

FXMAG akcje pekao zieloną wyspą wśród banków. alior bank i santander na sporym minusie. mbank i pko bp na czerwono. pge, tauron i orange liderami spadków. szczęśliwy dzień dla ccc pekao,ccc,akcje pekao,kurs ccc,mbank,orange,santander,pko bp,akcje pko bp,alior bank,kurs alior,wig20,wig,gpw,pge,tauron,kurs akcji pge,dino polska,cyfrowy polsat 2

 

Orange mocno na minusie

Dzisiejsza sesja nie należy do udanych dla Orange. Cena akcji spółki na zamknięciu sesji wyniosła 5,50 zł, co stanowi spadek o 3,51%.

FXMAG akcje pekao zieloną wyspą wśród banków. alior bank i santander na sporym minusie. mbank i pko bp na czerwono. pge, tauron i orange liderami spadków. szczęśliwy dzień dla ccc pekao,ccc,akcje pekao,kurs ccc,mbank,orange,santander,pko bp,akcje pko bp,alior bank,kurs alior,wig20,wig,gpw,pge,tauron,kurs akcji pge,dino polska,cyfrowy polsat 3

 

Również dla spółki PGNiG nie była to wzrostowa sesja. Cena akcji spółki spadła do 4,72 zł, czyli o 2,96%.

Dla spółki Cyfrowy Polsat była to monotonna sesja pod kreską. Zakres wahań był niewielki, a ostatecznie na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 25,90 zł, co stanowi spadek o 1,15%.

 

CCC wśród zielonych perełek

Wśród spółek, które zakończyły sesję na plusie, najbardziej wyróżnia się CCC. Na początku sesji cena akcji spółki zaliczyła spadek o 2%, po czym kurs zaczął piąć się w górę. Najniższa cena, którą płacono dzisiaj za akcję, wyniosła 123,30 zł, a najwyższa 130,10 zł. Był to wzrost o 3,26%. Na zamknięciu cena wyniosła 130 zł.

FXMAG akcje pekao zieloną wyspą wśród banków. alior bank i santander na sporym minusie. mbank i pko bp na czerwono. pge, tauron i orange liderami spadków. szczęśliwy dzień dla ccc pekao,ccc,akcje pekao,kurs ccc,mbank,orange,santander,pko bp,akcje pko bp,alior bank,kurs alior,wig20,wig,gpw,pge,tauron,kurs akcji pge,dino polska,cyfrowy polsat 4

Inne zielone perełki w tym dniu, które zakończyły środową sesję na plusie to LPP (wzrost o 1,1%), Dino (+0,52%), PZU (+0,13%).

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk