• Odbierz prezent
Bank Pekao

5 sierpnia Bank Pekao opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Wyniki banku w II kwartale były niższe niż przed rokiem, jednak przewyższyły oczekiwania analityków.

 

5 sierpnia przed sesją na GPW Bank Pekao opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale wynik odsetkowy wyniósł 1,37 mld zł wobec 1,36 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 0,6% rok do roku. Wynik ten przewyższył o 4,1% oczekiwania analityków na poziomie 1,31 mld zł.

Wynik z tytułu opłat i prowizji wyniósł 568 mln zł wobec 633 mln zł rok wcześniej, co stanowi spadek o 10,2% rdr. Był on nieco wyższy od szacunków analityków na poziomie 563 mln zł.

W II kwartale Bank Pekao wypracował zysk netto w wysokości 359 mln zł wobec 582 mln zł przed rokiem, co stanowi spadek o 38% rdr. Osiągnięty zysk przewyższył o 32% oczekiwania analityków na poziomie 271,3 mln zł.

W całym I półroczu zysk netto wyniósł 546 mln zł i był niższy o 33,8% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przyczyniły się do tego głównie odpisy z tytułu utraty wartości aktywów finansowych, związane z pandemią koronawirusa (około 441 mln zł wpływu na zysk netto).

Wyniki finansowe banku ucieszyły inwestorów. W pierwszej godzinie środowej sesji na GPW kurs akcji Pekao zyskuje 3,8%.

W tym samym dniu przed sesją swe wyniki opublikował również bank PKO BP.

Czytaj także: PKO BP prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Akcje banku w górę

5 sierpnia największy polski bank PKO BP opublikował wyniki kwartalne. Były one słabsze niż przed rokiem, jednak przewyższyły oczekiwania analityków.   5 sierpnia przed sesją na GPW bank PKO BP opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale wynik odsetkowy pozostał na zbliżonym p.. Czytaj
PKO BP prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Akcje banku w górę

Notowania: Bank Pekao SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PEO/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk