• Odbierz prezent
Pekao wycenia akcje Selvity na kwotę o ponad 20 złotych wyższą od obecnego kursu

Analitycy banku inwestycyjnego Pekao Investment Banking opublikowali we wtorek 23 lipca raport analityczny dotyczący krakowskiej spółki biotechnologicznej Selvita. Na szczególną uwagę inwestorów zasługuje wycena spółki, jaką zaproponowali analitycy - jest ona wyższa o ponad 20 PLN na akcję (niemal 36%) od obecnego kursu spółki.

 

Analitycy IB Pekao zwrócili uwagę na innowacyjny charakter działalności Selvity, a także na dwie cząsteczki znajdujące się w trakcie badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego spółka dywersyfikuje swoją działalność na rosnący i rentowny biznes usługowy (sektor badawczo-rozwojowy).

Wg rekomendacji Pekao szacowany przychód Selvity w 2019 r. wyniesie 95,9 mln PLN i wzrośnie do 143,7 mln PLN w kolejnym roku. Spółka odnotuje w tych latach stratę netto na poziomie odpowiednio: 36,9 mln i 26,8 mln PLN. Analitycy optymistycznie wycenili Selvitę na 82,9000 PLN za pojedynczą akcję.

Raport IB Pekao jest elementem Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego prowadzonego przez GPW.

 

Selvita w marcu tego roku poinformowała o planowanym podziale na dwie oddzielne spółki, z których każda będzie notowana na GPW. Podział wynika z dwoistego profilu prowadzonej przez Selvitę działalności - jednym z nich jest świadczenie usług badawczo-rozwojowych na rzecz firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych w celu utrzymania bieżącej płynności finansowej, drugim zaś jest część innowacyjna, skupiająca się na wieloletnich projektach polegających na opracowywaniu i badaniu cząsteczek i związków, które docelowo mają być wykorzystywane w leczeniu chorób onkologicznych. Część świadcząca usługi badawczo-rozwojowe utrzyma nazwę Selvita, zaś wyodrębniona spółka zajmująca się działalnością innowacyjną otrzyma nową, nieznaną jeszcze nazwę.

Czytaj także: Selvita ze znaczną stratą kwartalną i... optymistycznymi wynikami

Selvita, krakowska spółka biotechnologiczna, w środę 22 maja opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 r. Liczne inwestycje, w zapewnieniach zarządu zgodne z planami strategicznymi spółki, doprowadziły do osiągnięcia znacznie mniej imponujących wyników niż w zeszłym roku - Selvita w I k.. Czytaj
Selvita ze znaczną stratą kwartalną i... optymistycznymi wynikami

 

 

Na wtorkowej sesji Selvita notowana jest po 60,0000 PLN, co jest wzrostem o 0,33%

Notowania: Selvita SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:SLV/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk