• Odbierz prezent
Pekao SA: Ciurysek-Gedir i Kopyrski zrezygnowali z funkcji wiceprezesów banku

Roksana Ciurysek-Gedir i Andrzej Kopyrski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów zarządu banku, ze skutkiem na 30 listopada br. - poinformował we wtorek Bank Pekao SA.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

 

"Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 19 listopada 2018 roku pani Roksana Ciurysek-Gedir i pan Andrzej Kopyrski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów zarządu banku, ze skutkiem na dzień 30 listopada 2018 roku" - poinformowano w nocnym komunikacie.

Jak dodano, Ciurysek-Gedir i Kopyrski nie podali przyczyn ich decyzji o rezygnacji.

Ciurysek-Gedir od stycznia br. jest wiceprezesem banku nadzorującym działalność pionu bankowości prywatnej, Kopyrski od czerwca 2008 r. jest wiceprezesem banku nadzorującym działalność pionu bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej.

W osobnym komunikacie Pekao podał, że rada nadzorcza banku powołała, z dniem następującym po odbyciu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia banku zatwierdzającego sprawozdanie finansowe banku za rok obrotowy 2018, członków zarządu banku na nową wspólną kadencję trwającą trzy lata Michała Krupińskiego na prezesa zarządu oraz wiceprezesów: Marka Lusztyna, Tomasza Kubiaka, Michała Lehmanna, Tomasza Styczyńskiego oraz Marka Tomczuka.

Bank Pekao SA został założony w 1929 r. Bank obsługuje ponad pięć milionów klientów, co druga duża polska firma jest jego klientem. Zatrudnia ponad 15 000 osób. Od 1998 roku Pekao jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.(PAP)

Notowania: Bank Pekao SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PEO/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk