• Odbierz prezent
dywidenda pekao

Dziś inwestorzy mają ostatnią okazję do tego, by zapisać się na dywidendę jednej z największych spółek na warszawskiej giełdzie – Pekao. Oferuje ona bardzo atrakcyjną stopę zwrotu i jest jedną z najciekawszych opcji dywidendowych w sektorze bankowym.

 

Dzień dywidendy został ustalony przez Pekao na 6 lipca. Biorąc pod uwagę cykl rozliczeniowy T+2, ostatnim dniem z możliwością zakupu akcji uprawniających do otrzymania dywidendy jest środa 4 lipca. Sama dywidenda zostanie wypłacona 20 lipca.

 

Zarząd Pekao w marcu rekomendował wypłatę 99,3% jednostkowego zysku netto w formie dywidendy, co później zatwierdziło walne zgromadzenie. Komisja Nadzoru Finansowego pozwoliła spółce wypłacić do 100% zysku osiągniętego w 2017 roku, gdyż Pekao spełniał wszystkie wymagane do tego wytyczne.

Na dywidendę przeznaczona została kwota 2 073 513 268,60 zł, co w przeliczeniu na jedną akcję spółki daje 7,90 zł. Kurs akcji Pekao z dzisiejszego otwarcia sesji to 113,50 zł, co oznacza, że stopa dywidendy liczona dla aktualnej ceny wynosi 6,96%.

 

Stopa dywidendy w przypadku Pekao jest bardzo atrakcyjna i należy do najwyższych spośród spółek, które analizowaliśmy w materiale poświęconym okazjom dywidendowym na bieżący tydzień. Mimo wszystko, w ujęciu nominalnym jest to najniższa dywidenda wypłacona przez Pekao od tej za 2011 rok (5,38 zł).

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk