• Odbierz prezent
Pekao najlepszym bankiem inwestycyjnym według Magazynu Global Finance

Bank Pekao oraz Pekao Investment Banking po raz piąty z rzędu zostały docenione przez prestiżowy magazyn Global Finance, zdobywając tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce. Nagroda stanowi potwierdzenie specjalistycznej wiedzy ekspertów Pionu Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Banku Pekao oraz spółki Pekao Investment Banking.

Tytuł przyznawany jest przez grono niezależnych ekspertów oceniających działania banków w oparciu o takie kryteria jak m.in. liczba i wielkość realizowanych transakcji, doradztwo i możliwości strukturyzowania, usługi post transakcyjne (obrót i wycena na rynku wtórnym), innowacje produktowe oraz reputacja na rynku.

Grupa Pekao od lat dominuje na rynku kapitałowym. Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim doświadczeniu i profesjonalizmowi naszych ekspertów, już po raz piąty najlepszych na rynku. Miniony rok nie był łatwy, musieliśmy dostosować się do nowej sytuacji. Tym bardziej cieszy, że po raz kolejny nasze działania docenione zostały również za granicą – mówi Jerzy Kwieciński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Przyznany tytuł jest efektem transakcji zrealizowanych przez Bank Pekao wspólnie z Pekao Investment Banking w 2020 roku m.in. wsparcia emisji akcji spółki CCC czy kluczowej roli przy finansowaniu projektu Polimery Police. Należąca do Grupy Banku Pekao spółka Pekao Investment Banking świadczy usługi bankowości inwestycyjnej oferując kompleksowe doradztwo finansowe w zakresie fuzji i przejęć oraz transakcji rynku kapitałowego dla szerokiego spektrum podmiotów, koncentrując się przede wszystkim na współpracy z dużymi i średnimi spółkami i korporacjami, inwestorami strategicznymi i finansowymi.

Bankowość inwestycyjna jest dziedziną, która wymaga specjalistycznej wiedzy, ogromnego doświadczenia, relacji biznesowych, wypracowanych narzędzi i doskonałej współpracy całego zespołu. To zaszczyt pracować z ludźmi, którzy kolejny raz potwierdzają najwyższy poziom usług inwestycyjnych w kraju – mówi Maciej Jacenko, Prezes Zarządu Pekao Investment Banking.

Wydawany od 1987 roku Magazyn Global Finance ma czytelników w 189 krajach. Jego odbiorcami są prezesi, dyrektorzy generalni i finansowy, skarbnicy oraz inni urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Mediolanie i Londynie. Co roku nagradza najlepsze instytucje finansowe na świecie.

 

 


Bank Pekao S.A.

Założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).  Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk