• Odbierz prezent
Pekao PGNiG PZU PKO BP Millennium Idea Bank JSW

Środowa sesja na GPW rozpoczęła się optymistycznym akcentem. W pierwszych godzinach handlu indeks WIG20 sięgnął poziomu 2202 pkt. W dalszych godzinach sesji jednak zaczął się osuwać pod kreskę. Ostatecznie jednak dzień zakończył na poziomie 2189,21 pkt, co stanowi wzrost o 0,06%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień 0,10% na plusie, a jego wartość wyniosła 57949,46 pkt.

 

PGNiG przekroczyło 5 zł

Po ostatnich udanych sesjach dla spółki PGNiG, także środowa sesja rozpoczęła się lekkim wzrostem. W ciągu dnia maksymalna cena akcji PGNiG wyniosła 5,11 zł. Pomimo chwilowego zejścia pod kreskę pod koniec sesji, ostatecznie spółka zakończyła notowania na poziomie wczorajszego zamknięcia.

FXMAG akcje pekao na zielono. pgnig za 5 zł. pzu, pko bp, millennium i idea bank na czerwono. jsw tylko na niewielkim minusie pekao akcje pekao jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank pzu akcje pko bp pko bp millennium bank millennium gpw wig20 pgnig akcje pgnig 1 

 

JSW walczy o wyjście nad kreskę

JSW środową sesję rozpoczęła na lekkim plusie. Pierwsza godzina notowań była wzrostowa dla spółki, a inwestorzy płacili nawet 29 zł za jedną akcję. W kolejnych godzinach handlu kurs jednak zaczął się osuwać, osiągając najniższą cenę 27,54 zł. Ostatecznie środową sesję JSW zakończyła 0,07% pod kreską. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,04 zł.

 FXMAG akcje pekao na zielono. pgnig za 5 zł. pzu, pko bp, millennium i idea bank na czerwono. jsw tylko na niewielkim minusie pekao akcje pekao jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank pzu akcje pko bp pko bp millennium bank millennium gpw wig20 pgnig akcje pgnig 2

 

Pekao na zielono

Dla banku Pekao była to kolejna wzrostowa sesja. Chociaż kurs akcji nie sięgnął wczorajszego maksimum przekraczającego 108 zł, to jednak przez większą część sesji utrzymywał się na lekkim plusie. Ostatecznie środową sesję bank Pekao zakończył na poziomie 107,35 zł, co stanowi wzrost o 0,23%.

 

Banki PKO BP, Millennnium, Idea Bank oraz PZU pod kreską

Środowa sesja była mniej łaskawa dla banku PKO BP. Pomimo lekkiego wzrostu w pierwszej godzinie handlu, kurs zaczął się osuwać. Na zamknięciu środowej sesji na GPW cena akcji wyniosła 41,18 zł, co stanowi spadek o 0,53%.

Po ostatnich wzrostowych sesjach, akcje PZU w pierwszych godzinach handlu kontynuowały wzrost. Następnie kurs akcji zaczął się osuwać. Ostatecznie PZU zaliczyło dzisiaj na zakończeniu sesji spadek o prawie 1%. W trakcie środowej sesji najwyższa cena akcji PZU wyniosła 38,88 zł, a najniższa 37,80 zł.

FXMAG akcje pekao na zielono. pgnig za 5 zł. pzu, pko bp, millennium i idea bank na czerwono. jsw tylko na niewielkim minusie pekao akcje pekao jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank pzu akcje pko bp pko bp millennium bank millennium gpw wig20 pgnig akcje pgnig 3

 

Dzisiejsza sesja nie należy do udanych dla Banku Millennium. Na zamknięciu środowej sesji cena akcji wyniosła 6,49 zł, co stanowi spadek o 1,37%. Warto wspomnieć, że dzień wcześniej KNF wyraziła zgodę na połączenie Banku Millennium i Euro Banku, a w dniu dzisiejszym zgodziła się na zmiany w statucie Banku Millennium w związku ze wspomnianym połączeniem. Od lipca kurs akcji Banku Millennium systematycznie osuwa się w dół.

FXMAG akcje pekao na zielono. pgnig za 5 zł. pzu, pko bp, millennium i idea bank na czerwono. jsw tylko na niewielkim minusie pekao akcje pekao jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank pzu akcje pko bp pko bp millennium bank millennium gpw wig20 pgnig akcje pgnig 4

 

Po poniedziałkowych wzrostach na spółkach Leszka Czarneckiego była to druga z rzędu spadkowa sesja dla spółek z tej grupy. Na zamknięciu cena akcji Idea Banku wyniosła 2,06 zł, co stanowi spadek o 4,19%. Dzień wcześniej po zakończeniu sesji na GPW, Idea Bank w swym komunikacie poinformował o ustanowieniu przez sąd tymczasowego nadzorcy sądowego w postępowaniu o ogłoszeniu upadłości spółki Tax Care należącej do Grupy Idea Banku. Jednocześnie sąd odmówił otwarcia przyspieszonego postępowania układowego. Spółka Tax Care będzie odwoływać się od tej decyzji.

FXMAG akcje pekao na zielono. pgnig za 5 zł. pzu, pko bp, millennium i idea bank na czerwono. jsw tylko na niewielkim minusie pekao akcje pekao jsw akcje jsw idea bank akcje idea bank pzu akcje pko bp pko bp millennium bank millennium gpw wig20 pgnig akcje pgnig 5


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk