• Odbierz prezent
Pekao PKO BP Idea Bank Getin Millennium PGNiG

Poniedziałkowa sesja na GPW była udana dla większości spółek. WIG20 wzrósł o 2,44%.

 

PGNIG liderem wzrostu w WIG20

Na dzisiejszej sesji spośród spółek z WIG20 największym wzrostem może pochwalić się PGNiG. Spółka zakończyła sesję wzrostem o 4,89%. Na zamknięciu sesji inwestorzy płacili 4,80 zł za akcję.

FXMAG akcje pekao na dużym plusie, mocny ruch wzrostowy na akcjach idea bank i getin, banki pko bp i millennium też na zielono. mocna sesja dla pgnig pekao idea bank pgnig pko bp millennium bank millennium getin holding getin noble gpw akcje wig20 akcje pekao akcje idea bank akcje pgnig akcje pko bp 1

 

Banki Pekao i PKO BP mocno w górę

Była to także mocna sesja dla banków. Spośród blue chipów szczególnie bank Pekao miał powody do wzrostu. W piątek 6 września w godzinach wieczornych bank poinformował w swym komunikacie o przekroczeniu progu 5% ogólnej liczby głosów w spółce przez fundusz Black Rock Inc. Niewątpliwie wzrost zaangażowania takiego akcjonariusza ucieszył inwestorów. Poniedziałkową sesję bank Pekao zakończył 4,20% na plusie. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 105,55 zł.

FXMAG akcje pekao na dużym plusie, mocny ruch wzrostowy na akcjach idea bank i getin, banki pko bp i millennium też na zielono. mocna sesja dla pgnig pekao idea bank pgnig pko bp millennium bank millennium getin holding getin noble gpw akcje wig20 akcje pekao akcje idea bank akcje pgnig akcje pko bp 2

Spośród największych banków, PKO BP też mógł zaliczyć dzisiejszą sesję do udanych. W poniedziałek cena akcji banku PKO BP wzrosła o 4,02%. Na zamknięciu sesji inwestorzy płacili 41,17 zł za akcję.

 

Wystrzał na spółkach Leszka Czarneckiego

Największymi jednak gwiazdami poniedziałkowej sesji na GPW okazały się spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Miał miejsce bowiem ogromny ruch wzrostowy na akcjach Getin Holding, Getin Noble Banku i Idea Banku. Znalazły się one w pierwszej trójce najmocniej rosnących spółek na GPW. Poniedziałkową sesję największym wzrostem zakończył Getin Holding, którego akcje wzrosły o 20,81%. Niewiele mniejszym wzrostem mógł się poszczycić Idea Bank, którego akcje wzrosły o 20,63%. Na dzisiejszej sesji dobrze też wypadł Getin Noble Bank ze wzrostem 19,16%. Nie jest znana przyczyna tych wzrostów, gdyż w ostatnich dniach nie było istotnych informacji ze spółek Leszka Czarneckiego. Warto jednak wspomnieć o powiadomieniach o transakcjach na obligacjach osób związanych z Leszkiem Czarneckim. W poniedziałek po zamknięciu sesji Idea Bank poinformował, że skonsolidowany raport za I półrocze 2019 r. planowany na 27 września, zostanie opublikowany wcześniej – w dniu 17 września.

FXMAG akcje pekao na dużym plusie, mocny ruch wzrostowy na akcjach idea bank i getin, banki pko bp i millennium też na zielono. mocna sesja dla pgnig pekao idea bank pgnig pko bp millennium bank millennium getin holding getin noble gpw akcje wig20 akcje pekao akcje idea bank akcje pgnig akcje pko bp 3

 

Millennium też na zielono

Warto też wspomnieć o banku Millennium, który poniedziałkowe notowania rozpoczął na minusie. Jednak już w pierwszej godzinie handlu kurs akcji wspiął się w górę. Ostatecznie bank Millennium zakończył dzień wzrostem o 1,23%. W trakcie sesji cena akcji banku sięgnęła nawet 6,67 zł, a na zamknięciu za jedną akcję płacono 6,59 zł.

FXMAG akcje pekao na dużym plusie, mocny ruch wzrostowy na akcjach idea bank i getin, banki pko bp i millennium też na zielono. mocna sesja dla pgnig pekao idea bank pgnig pko bp millennium bank millennium getin holding getin noble gpw akcje wig20 akcje pekao akcje idea bank akcje pgnig akcje pko bp 4

Cały WIG zakończył poniedziałkową sesję wzrostem o 1,92%. Najlepiej na dzisiejszej sesji radziły sobie banki, a najsłabiej spółki budowlane.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk