• Odbierz prezent
Pekao i PZU na plusie. Kolejny ogromny wzrost na akcjach Getin i Idea Bank. JSW i Millennium znowu na czerwono. PGNiG bez większych zmian. Play liderem sesji

Na GPW trwa spokojna sesja. Po wczorajszym spadku indeksu WIG20 o 1,13%, dzisiaj główne indeksy są na plusie. Indeks WIG20 rośnie o 0,50%, podobnie jak indeks szerokiego rynku WIG. Spośród spółek z WIG20, niewątpliwie liderem dzisiejszej sesji jest Playktórego kurs akcji wzrósł o ponad 3%.

W trakcie środowej sesji po zielonej stronie rynku znalazły się także akcje PZU. Cena akcji największego polskiego ubezpieczyciela rośnie w trakcie dzisiejszej sesji o blisko 1%. Akcje jednego z największych polskich banków - Pekao także znajdują się na plusie o prawie 1%. Natomiast bank PKO BP jest dzisiaj notowany blisko wczorajszego zamknięcia – jedynie 0,15% nad kreską.

Cena akcji spółki PGNiG także oscyluje w okolicach wczorajszego zamknięcia. Inwestorzy obecnie płacą za akcję PGNiG 5,12 zł, co stanowi minimalny spadek o 0,1%.

Na środowej sesji JSW znalazła się po czerwonej stronie rynku. Cena akcji JSW oscyluje obecnie w okolicach 28 zł, co stanowi spadek o około 1,5%.

Spośród mniejszych spółek na warszawskiej giełdzie wyróżniają się spółki z grupy Leszka Czarneckiego. Po wczorajszej wzrostowej sesji na GPW, także dzisiaj Idea Bank kontynuuje swój rajd w górę. W środę cena akcji Idea Banku rośnie o kolejne 20%. Warto wspomnieć, że wczoraj Idea Bank przedstawił wyniki finansowe, które wskazują na poprawę sytuacji banku.

Także pozostałe spółki z grupy Leszka Czarneckiego dają na środowej sesji powody do zadowolenia swym akcjonariuszom. Cena akcji Getin Holding rośnie dzisiaj o ponad 18%. Nie pozostaje w tyle także Getin Noble Bank, którego kurs akcji rośnie w trakcie dzisiejszej sesji o ponad 17%. Warto wspomnieć, że jutro Getin Noble Bank przedstawi raport finansowy za I półrocze 2019 r.

Bank Millennium znalazł się natomiast po czerwonej stronie rynku. Pomimo, że na początku sesji cena akcji Millennium była notowana minimalnie nad kreską, w kolejnych godzinach kurs osunął się w okolice 6,40 zł, co stanowi spadek o 2,66%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk