• Odbierz prezent
Pekao Direct z nagrodą Stevie Award - informacja prasowa

Pekao Direct zdobyło brązowy medal w międzynarodowym konkursie Stevie Award for Sales & Customer Service. Infolinia Banku Pekao została nagrodzona w kategorii „Najlepsze wykorzystanie technologii w sprzedaży” za pierwsze w Polsce firmowe konto na selfie.

Stevie Awards to jedne z najważniejszych nagród w świecie biznesu. Organizatorzy nagradzają wyjątkowe osiągnięcia, unikalne wdrożenia i najbardziej spektakularne sukcesy z całego świata. Co roku o wyróżnienie w konkursie rywalizują firmy i organizacje z około 60 krajów, ze wszystkich branż, które zajmują się obsługą klienta, sprzedażą i rozwojem biznesu.

Jurorzy XV edycji konkursu Stevie Award docenili Pekao Direct za obsługę i wsparcie procesu otwierania konta na selfie dla małych firm. Wzięli pod uwagę innowacyjność i użyteczność rozwiązania, które przełożyło się na wzrost zdalnie otwieranych kont firmowych, zapewniło klientom wygodę i bezpieczeństwo.

Przez ostatni rok klienci szczególnie docenili cyfrowe ułatwienia i możliwość skorzystania z oferty banku i konsultacji z doradcą w pełni zdalnie. Proces otwierania konta na selfie uruchomiliśmy jako pierwszy bank w Polsce, jeszcze przed pandemią, wiedząc jak dużym udogodnieniem będzie dla klienta. Udostępniliśmy go nie tylko klientom indywidualnym, ale także mikrofirmom. Pokazaliśmy, że potrafimy wykorzystać technologię jak najlepiej, by zyskać zadowolenie klientów. Zdobyty medal jest tego potwierdzeniem – mówi Wojciech Bury, Prezes Zarządu Pekao Direct.

Infolinia Banku Pekao obsługiwana przez Pekao Direct od lat uznawana jest za jedną z najlepszych w Polsce, nie tylko w sektorze finansowym. W styczniu po raz dziewiąty znalazła się na podium zestawienia ARC Rynek i Opinia. W zeszłym roku za proces otwierania konta za pomocą selfie firma otrzymała główną nagrodą w prestiżowym konkursie European Customer Centricity Award.

W tegorocznym konkursie Stevie Award rozważono ponad 2300 nominacji. Zdobywcy złotej, srebrnej i brązowej nagrody Stevie zostali wyłonieni na podstawie średnich wyników przyznanych jury, złożonego z ponad 160 ekspertów z dziewięciu wyspecjalizowanych komisji sędziowskich. Statuetki zostaną wręczone zwycięzcom


Bank Pekao S.A.

Założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).  Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk