• Odbierz prezent
PCF Group czeka na debiut. Dzisiaj ruszyły zapisy
fot. freepik.com

Rozpoczęła się oferta publiczna spółki z branży gier People Can Fly (PCF). Główny parkiet GPW zyska nową spółkę.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

25 listopada 2020 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny PCF Group S.A. i został on opublikowany. 26 listopada rozpoczęły się zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych, które potrwają do 3 grudnia włącznie.

 

O spółce

People Can Fly jest producentem gier segmentu AAA. Spółka rozpoczęła swą działalność w 2002 r. Specjalność PCF stanowią gry z gatunku strzelanek. Spółka zasłynęła z takich tytułów, jak Painkiller, Bulletstorm czy Gears of War: Judgment. Obecnie People Can Fly pracuje wspólnie z globalnym wydawcą Square Enix nad swoją największą produkcją „Outriders” - grą z gatunku shooter RPG, której premiera została zaplanowana na 2 lutego 2021 r. Spółka pracuje również wraz z międzynarodowymi wydawcami nad dwoma innymi grami z segmentu AAA, których wydanie jest planowane do końca 2024 r.

 

Szczegóły oferty

Spółka będzie miała swój debiut na głównym rynku GPW. W ramach oferty publicznej z akcji nowej emisji planuje pozyskać 85-95 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój. Oferta obejmuje łącznie nie więcej niż 4.125.024 akcji, w tym nie więcej niż 2.062.512 akcji nowej emisji (serii B) i nie więcej niż 2.062.512 istniejących akcji serii A, sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Oferta jest skierowana do inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych, a także w ramach transzy pracowniczej. W tym ostatnim przypadku cena maksymalna akcji wynosi 41,40 zł i będzie obowiązywał 12-miesięczny lock-up, a więc ograniczenie możliwości sprzedaży akcji w tym okresie. Transza dla inwestorów indywidualnych stanowi 15% oferty, a dla pracowników 3%. Warto wspomnieć, że akcje nie będące przedmiotem oferty publicznej będą objęte lock-upem 4-letnim.

Akcje nowej emisji są przeznaczone dla wszystkich grup inwestorów (indywidualnych, instytucjonalnych, pracowniczych), a już istniejące akcje sprzedawane dla inwestorów instytucjonalnych.

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje nowej emisji od 26 listopada 2020 r. do 3 grudnia 2020 r. (w dniu 3 grudnia 2020 r. do godz. 23:59) po cenie maksymalnej, wynoszącej 46 zł.

Oferującym akcje jest Trigon Dom Maklerski S.A. Zapisy od inwestorów indywidualnych są przyjmowane w wybranych placówkach firm inwestycyjnych, które przystąpiły do konsorcjum detalicznego (dokładne informacje na stronie internetowej spółki PCF oraz DM Trigon). Budowanie księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych potrwa od 27 listopada do 4 grudnia. 4 grudnia zostanie podana cena ostateczna i liczba oferowanych akcji. W dniach 7-9 grudnia będą przyjmowane zapisy inwestorów instytucjonalnych. Do 11 grudnia nastąpi przydział akcji oferowanych.

W 2019 r. przychody PCF wyniosły prawie 84 mln zł wobec 70 mln zł w 2018 r. i 44 mln zł w roku 2017. W pierwszym półroczu 2020 roku przychody wyniosły 52,6 mln zł, EBITDA 21 mln zł, a zysk netto 17,3 mln zł. Spółka zamierza przeznaczać do 20% zysku na dywidendę.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk