• Odbierz prezent
PCC Rokita z 8 proc. wzrostem notowań dominowała w indeksie sWIG80. Mocne zwyżki cen Orange oraz Cyfrowego Polsatu

Po chwilowej słabości spółek technologicznych ostatnia sesja ubiegłego tygodnia przyniosła zmianę nastrojów – podczas spadku indeksu S&P 500 o 0,5% technologiczny indeks Nasdaq zyskał 0,6%. W weekend Izba Reprezentantów w USA zatwierdziła pakiet fiskalny Joe Bidena w wysokości 1,9 bln USD – teraz trafi pod głosowanie do Senatu. Nie udała się natomiast próba wprowadzenia podniesienia płacy minimalnej z 7,5 USD do 15 USD razem z pakietem, co spowodowało rozczarowanie Prezydenta Joe Bidena, ale nie przekreśliło przyszłych starań o wprowadzenie tej zmiany.

Pozytywne wieści płyną z frontu walki z pandemią – za Oceanem dopuszczono do użytku już trzecią szczepionkę, preparat pochodzący od firmy Johnson & Johnson wyróżnia się od pozostałych łatwością transportu i koniecznością zastosowania tylko 1 dawki.

Zgodnie z oczekiwaniami piątkowa sesja na krajowym rynku przyniosła dostosowanie do czwartkowej przeceny amerykańskich indeksów. Indeks WIG20 stracił 1,5% - głównie za sprawą tracącego 6% CD Projektu i przecenionych o 5,3% walorów KGHM. Studio po sesji opublikowało informacje o zmianie terminu publikacji raportów okresowych z 30 marca na 19 kwietnia – opóźnienie jest skutkiem ostatniego ataku hakerskiego.

Pomimo słabego sentymentu rynkowego pozytywnie wypadły walory Orange (+5,8%) i Cyfrowego Polsatu (+4,8%) – na co wpłynęła ogłoszona przez Cyfrowy Polsat informacja o zawarciu warunkowej umowy sprzedaży ok. 99,99% Polkomtel Infrastruktura. W indeksie mWIG40 najmocniej zyskał Budimex (+5,8%), a najgorzej wypadł AmRest (-4,6%), a w indeksie sWIG80 dominowała PCC Rokita (+8,2%), a największą słabość wykazała Krynica Vitamin (-7,2%).

Z pozostałych informacji:

1. Zysk netto BNP Paribas BP w IV kw. 2020 r. wyniósł 168 mln zł wobec konsensusu 148 mln zł. Bank szacuje koszt potencjalnej, zgodnej z propozycją KNF, konwersji kredytów frankowych na 0,7-1,3 mld zł.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk