• Sklep
  • Odbierz prezent
PayPal z patentem na zapobieganie kryptowalutowym atakom ransomware

PayPal, jeden z czołowych dostawców płatności internetowych, otrzymał od Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) prawa patentowe do autorskiego rozwiązania, mającego na celu ochronę i zapobieganie przed kryptowalutowymi atakami ransomware.

 

Rozwiązanie opracowane przez PayPala służy do identyfikowania oprogramowania ransomware i jego unieszkodliwiania, poprzez zablokowanie jego działania. Ataki ransomware polegają na zainfekowaniu komputera lub serwera ofiary złośliwym oprogramowaniem, które następnie szyfruje konkretne pliki znajdujące się na dysku, żądając od ofiary wpłacenia okupu, najczęściej w bitcoinie (BTC), znacznie rzadziej w Monero (XMR) lub innych private-coinach. Jeżeli ofiara nie dokona wpłaty, nie odzyska również dostępu do zaszyfrowanych kopii swoich plików.

Wg PayPala, złośliwe oprogramowanie ransomware po uzyskaniu dostępu do systemu plików komputera ofiary kopiuje konkrente pliki i dokonuje ich zaszyfrowania, jednocześnie usuwając niezaszyfrowany oryginał. Patent PayPala obejmuje zatrzymanie działania złośliwego oprogramowania, poprzez wykrycie i uniemożliwienie usunięcia niezaszyfrowanego oryginału plików. Oprócz tego, PayPal w ramach patentu ma dostarczyć oprogramowanie, które w efektywny sposób będzie wykrywać ransomware, zapobiegając ich uruchomieniu.

Czytaj także: Ransomware popularniejszy niż cryptojacking? Cyberprzestępstwa z kryptowalutami coraz częstsze

Firma Malwarebytes, zajmująca się tworzeniem oprogramowania antywirusowego, opublikowała raport na temat cyberbezpieczeństwa i internetowych oszustw związanych z kryptowalutami. Raport dostrzega pewną zmianę tendencji wśród cyberprzestępców, wedle której bessa na rynku kryptowalut wpływa na zauważa.. Czytaj
Ransomware popularniejszy niż cryptojacking? Cyberprzestępstwa z kryptowalutami coraz częstsze

 

Nie jest to pierwszy patent związany z kryptowalutami złożony przez PayPal. W marcu zeszłego roku firma złożyła wniosek patentowy na rozwiązanie mające na celu przyśpieszenie potwierdzania transakcji w kryptowalutach z wykorzystaniem tzw. drugiego klucza prywatnego.

Czytaj także: Accenture z dwoma patentami dla sieci blockchain i smart kontraktów

Accenture, jedna z największych światowych korporacji konsultingowych, otrzymała od Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) dwa patenty na autorskie rozwiązania poświęcone ułatwieniu pracy grupowej z wykorzystaniem technologii blockchain oraz funkcjonujących w jej obrębie smart k.. Czytaj
Accenture z dwoma patentami dla sieci blockchain i smart kontraktów

 

Notowania: Paypal Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NASDAQ:PYPL/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk