• Odbierz prezent
PayPal opuszcza projekt Facebooka - pierwsza firma rezygnuje ze współtworzenia Projektu Libra

Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, PayPal zrezygnował ze współtworzenia zainicjowanego przez Facebooka Projektu Libra, będącego siecią płatniczą opartą na technologii blockchain. W piątek przedstawiciele PayPala w oficjalnym komunikacie poinformowali o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Libra, które obecnie składa się z 27 członków. Wg medialnych doniesień rezygnacja PayPala może pociągnąć za sobą wystąpienie ze Stowarzyszenia kolejnych partnerów Facebooka.

 

 

Jak wynika z oficjalnego stanowiska zarządu PayPal, spółka wycofuje się z dalszego współtworzenia Projektu Libra i uczestnictwa w Stowarzyszeniu. PayPal chce bowiem skupić się na własnych priorytetach biznesowych i pełnionej przez siebie misji demokratyzowania dostępu do usług finansowych. Spółka zapewnia jednak, że będzie wspierać rozwój Projektu Libra i nie wyklucza podjęcia współpracy w przyszłości ze swoim strategicznym partnerem, jakim jest Facebook.

Z oficjalnego komunikatu niewiele wynika, jak jednak nietrudno się domyślić, jednym z głównych powodów rezygnacji PayPala ze współtworzenia Projektu Libra są narastające problemy regulacyjne, jakie napotyka on w kolejnych krajach i jurysdykcjach. Mogą one mieć negatywny wpływ na reputację firm, które wchodzą ws kład Stowarzyszenia Libra, co jest szczególnie istotne dla firm świadczących usługi finansowe, takich jak właśnie PayPal.

Wśród korporacji, które również rozważają wystąpienie ze Stowarzyszenia podaje się również Visę oraz MasterCard.

 

Na poniedziałek 14 października planowane jest spotkanie członków Stowarzyszenia Libra, w którym powołana zostanie rada zarządzająca.

Czytaj także: Francja będzie blokować rozwój sieci płatniczej Libra od Facebooka

Problemy regulacyjne z jakimi spotyka się Facebook w ramach swoich ambitnych planów uruchomienia globalnej sieci płatniczej Libra nie ograniczają się wyłącznie do Stanów Zjednoczonych i Indii. W czwartek 12 września minister finansów Francji zajął jak dotąd najbardziej radykalne stanowisko wobec Pro.. Czytaj
Francja będzie blokować rozwój sieci płatniczej Libra od Facebooka

 

Notowania: Paypal Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NASDAQ:PYPL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk