• Odbierz prezent
PayPal już niedługo może wyczyścić Twoje konto - nadchodzi kontrowersyjna zmiana w regulaminie

Jeden z najpopularniejszych serwisów płatniczych, jakim jest amerykański PayPal, jeszcze w tym roku wprowadzi bardzo istotną zmianę w regulaminie, która może być niemiłym zaskoczeniem dla obecnych użytkowników. PayPal będzie bowiem pobierał opłaty za… niekorzystanie z usługi.

 

W ramach nadchodzącej aktualizacji regulaminu PayPala serwis będzie mógł pobierać coroczną opłatę za brak aktywności ze strony użytkowników. Wyniesie ona 50 PLN w przypadku salda konta przekraczającego tę kwotę lub całkowitą wysokość salda w przypadku kwot poniżej 50 PLN. Opłata będzie naliczana za „brak aktywności przez okres co najmniej 12 kolejnych miesięcy”, jednak bez podania definicji braku aktywności. Nie wiadomo więc czy wystarczy zalogować się na swoje konto PayPal przynajmniej raz w roku, czy trzeba otrzymać lub wykonać jakąkolwiek płatność w tym okresie. Wiadomo natomiast, że jeśli nie planujemy w najbliższym czasie korzystać z konta PayPal (i innych konkurencyjnych serwisów płatniczych), najlepiej wypłacić całą kwotę z naszego konta.

Zmiana regulaminu wchodzi w życie 16 grudnia 2020 r.

 

Warto dodać, że amerykański serwis płatniczy od pewnego czasu nie cieszy się powszechną sympatią dotychczasowych użytkowników ze względu na niejasne i nierzadko kontrowersyjne zmiany w regulaminie.

Ostatnia istotna zmiana regulaminu miała miejsce w połowie czerwca tego roku i wprowadzała karę finansową do 2500 dolarów dla użytkowników serwisu za dokonywanie płatności PayPalem za przedmioty skradzione, podrabiane, czy naruszające prawa autorskie, nawet gdy kupujący nie był tego świadomy.

W 2016 r. PayPal zaliczył też sporą wpadkę wprowadzając do Polski usługę natychmiastowego doładowania konta PayPal z poziomu konta bankowego. Zamiast wykorzystanie wcześniejszej metody pay-by-link, serwis zbierał od użytkowników dane dostępu do kont bankowych (za pośrednictwem serwisu Trustly), co mogło być postrzegane jako naruszenie zasad bezpieczeństwa.

Czytaj także: PayPal opuszcza projekt Facebooka - pierwsza firma rezygnuje ze współtworzenia Projektu Libra

Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, PayPal zrezygnował ze współtworzenia zainicjowanego przez Facebooka Projektu Libra, będącego siecią płatniczą opartą na technologii blockchain. W piątek przedstawiciele PayPala w oficjalnym komunikacie poinformowali o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Libra, które.. Czytaj
PayPal opuszcza projekt Facebooka - pierwsza firma rezygnuje ze współtworzenia Projektu Libra

 

Notowania: Paypal Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NASDAQ:PYPL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk