• Sklep
  • Odbierz prezent
Pat w negocjacjach	między USA a Chinami

Giełdy w Stanach Zjednoczonych zakończyły czwartkowy handel kolejną, trzecią z rzędu, spadkową sesją. Rynki wydają się być zmęczone przeciągającymi się negocjacjami na linii Waszyngton – Pekin.

Strona chińska została zaproszona na kolejną rundę rozmów,

lecz chiński negocjator, Liu He, wyraził „ostrożny optymizm” co do możliwości porozumienia. Jedna z chińskich gazet podała, iż nawet w przypadku braku porozumienia „phase one”, USA mogą odłożyć w czasie podwyżki ceł zaplanowane na 15 grudnia. Tak czy inaczej, przełomu wciąż nie ma. Rynki powoli oswajają się z sytuacją ciągłych przepychanek pomiędzy USA i Chinami i w coraz mniejszym stopniu reagują na rewelacje dotyczące sporu handlowego.

Przed godziną 15:00 kontrakty na amerykańskie indeksy są na lekkich plusach,

podobnie jak indeksy europejskie. Te ostatnie rosną z uwagi na lepsze od prognoz odczyty wstępnych wskaźników PMI dla przemysłu w listopadzie. We Francji wskaźnik wzrósł do 51,6 pkt (konsensus 50,9), a w Niemczech do 43,8 pkt (konsensus 43). Gorzej od konsensusu, wypadły za to odczyty PMI dla usług. We Francji wstępny odczyt wskaźnika PMI dla usług wyniósł 52,9 pkt (konsensus 53), a w Niemczech 51,3 pkt (konsensus 52). W Polsce poznaliśmy odczyty produkcji przemysłowej w październiku. Wzrosła ona rok do roku o 3,5%, bijąc tym samym konsensus, szacowany na 2,3%. Niespodzianką jest natomiast odczyt produkcji budowlano-montażowej, która spadła rok do roku o 4% (konsensus zapowiadał wzrost aż o 6%).

Piątkowa sesja na GPW wygląda podobnie jak na zachodnich parkietach.

Główne indeksy znajdują się na niewielkich plusach (WIG +0,53%, WIG20 +0,57%). W gronie największych spółek najmocniej rośnie Tauron (+2,23%). O 1,63% swoją waluację zwiększa CD Projekt. Spółka opublikowała raport kwartalny, pokazując 14,9 mln zysku netto, wobec 12,9 mln zł konsensusu. Podczas piątkowej telekonferencji, spółka podała, że przedsprzedaż gry "Cyberpunk 2077" jest zgodna z oczekiwaniami. Na szerokim rynku mocna korekta gwiazdy ostatnich dni - Elektrobudowy. Po 15:00 kurs akcji spada o ponad 12%. Według szacunków, w trzecim kwartale skonsolidowana strata netto spółki wyniosła 8,9 mln zł, a narastająco po trzech kwartałach strata sięgnęła 119,2 mln zł. Jednocześnie spółka obniżyła jednostkowe szacunki wyników na 2019 rok i odwołała założone szacunki na 2020 rok.

 

 


mmprimetfi@fxmag.pl

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk