• Odbierz prezent
Pary walutowe z dolarem (USD) w decydującym miejscu. Czy najbardziej popularna formacja świecowa zadziała?

Piątkowa sesja obfitowała w ważne dane makroekonomiczne z rynku pracy w USA. Pozytywne odczyty stopy bezrobocia (8.4% względem 10.2% poprzedniego miesiąca) pokazują zwiększanie zatrudnienia już piąty miesiąc z rzędu po historycznie wysokim piku w maju. Po publikacji danych doszło do umocnienia dolara (USD), jednak końcówka sesji amerykańskiej to realizacja zysków z całego tygodnia. Na wykresach głównych par z dolarem wyrysowała się świeca pin bar, która ma wymowę prowzrostową.

Byki bronią wsparć na EURUSD

Na wykresie najpopularniejszej pary walutowej EURUSD mamy już drugiego pinbara z kolei. Biorąc pod uwagę panujący trend wzrostowy oraz umiejscowienie świecy na poziomie wsparcia i dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego, wydaje się, że istnieje większe prawdopodobieństwo wzrostów. Wybicie dołem wsparcia 1.1790 byłoby mocnym sygnałem odwrócenia tendencji. Pierwszy target dla wzrostów to poziomy ok. 1.1950.

 Wykres 1. Kurs euro do dolara (EUR/USD), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs euro do dolara (EUR/USD), interwał dzienny

Czytaj także:

Funt do dolara (GBP/USD) z szansą na wzrosty

Na wykresie popularnego „kabla” czyli pary GBP/USD mamy do czynienia z systematycznym trendem wzrostowym czyli sekwencją coraz wyższych szczytów i dołków. Piątkowa świeca pinbar spenetrowała wcześniejszy poziom oporu, który teraz zadziałał jako wsparcie. Prawdopodobieństwo wzrostów wspiera też linia trendu wzrostowego. Minimalny zasięg wzrostów to poziom 1.35. Zamknięcie świecy dziennej poniżej dolnego cienia pinbara to sygnał zmiany tendencji na parze.

 Wykres 2. Kurs funta do dolara (GBP/USD), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs funta do dolara (GBP/USD), interwał dzienny

Dolar australijski silniejszy od USD. Obrona ważnych poziomów

Piątkowa sesja dla pary AUDUSD również zakończyła się zwycięstwem popytu. Cała podaż z poziomu 0.7250 została zebrana i byki zdołały doprowadzić do zamknięcia dnia powyżej wczorajszego zamknięcia. W przypadku kontynuacji wzrostów, pierwszy target to lokalne maksima na 0.74. Podobnie jak w poprzednich parach z USD, zamknięcie poniżej pinbara, poziomu wsparcia i linii trendu może sprowadzić kurs w kierunku kolejnych poziomów wsparcia na 0.71.

 Wykres 3. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD), interwał dzienny

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk