• Odbierz prezent
Para walutowa USDCAD w ważnym położeniu. Prognozy dla dolara

Para walutowa USDCAD urosła już o jedną figurę po tym, jak wyhamowała spadki na poziomie 1.2050. Miejsce to nie jest przypadkowe, ale aby móc określić jego potencjał jako wsparcia, należy spojrzeć na miesięczny wykres.

Wiadomości rynkowe z mBank

Trend pozostaje spadkowy i nawet ww. umocnienie USD nie jest wystarczające, aby to zmienić. Można za to rozpocząć dyskusję, czy przypadkiem nie tworzy się korekta wyższego rzędu. Poprzednie większe fazy ruchu wtórnego liczyły blisko trzy figury, co wskazuje na geometryczny opór 1.2330. Oczywiście wróżeniem z fusów należy nazwać przewidywania czy i kiedy tam zawita cena USDCAD, ale jeżeli w bliżej nieokreślonej przyszłości to nastąpi, to wówczas będziemy przygotowania na określone zachowanie.

Po drodze w fali umocnienia dolara amerykańskiego są przeszkody. Pierwsza z nich już dziś daje o sobie znać, czyli 1.2150. Jeżeli ten „stopień” zostanie pokonany, to następnym jest opór 1.2190. Odpowiednikiem wsparcia 1.2050 w analizie miesięcznego wykresu jest opór 1.2250. Czyli po pokonaniu dwóch lokalnych ograniczeń popyt będzie miał szanse rozwinąć skrzydła, szczególnie że ostatnia deprecjacja USD wepchnęła oscylatory głęboko w strefę wyprzedania na interwale D1, W1 i MN.

Jak widać jest potencjał na wzrosty, pytanie tylko, czy zostanie wykorzystany. Jeżeli nie, to korekta może zakończyć się już na 1.2150.

Solidne wsparcie na USDCAD - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk