• Odbierz prezent
Para dolar amerykański do dolara kanadyjskiego nie przełamała oporu  61,8%  Fibo. Analiza USDCAD

Rynki pozostają trochę w fazie zawieszenia w oczekiwaniu na nowe impulsy. Co prawda utrzymują się nieco lepsze nastroje od początku tego tygodnia, jednakże inwestorzy prezentują postawy zachowawcze w obliczu niepewności związanej z niepięciami handlowymi. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się konflikt na linii USA- Chiny, który zmierza w złym kierunku. 

W związku z tym, że prezydent Trump planuje wprowadzić  kolejne cła na towary importowane z gospodarki Państwa Środka, Pekin zamierza zwrócić się do Światowej Organizacji Handlu o zgodę na nałożenie sankcji handlowych na USA.  Dziś uwaga rynków będzie się koncentrować na danych o dynamice cen producentów w USA oraz informacjach płynących z raportu nt. kondycji amerykańskiej gospodarki tzw. Beżowa Księga. Sierpniowy odczyt wskaźnika PPI pozwoli lepiej ocenić tendencje w inflacji CPI. Najprawdopodobniej również zostanie podtrzymany  pozytywny obraz odnośnie warunków ekonomicznych panujących w 12 dystryktach Fed, co będzie stanowiło argument za kontynuacją stopniowego zacieśniania polityki pieniężnej w USA.

FXMAG forex para dolar amerykański do dolara kanadyjskiego nie przełamała oporu  61,8%  fibo. analiza usdcad usd/cad kanada fibonacci poziomy 1

Notowaniom USD/CAD nie udało się przełamać geometrycznego oporu w postaci 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego z okolic 1,3385. Kliku dniowa konsolidacja poniżej okrągłego poziomu 1,3200 przyczyniła się wczoraj do spadków na tej parze. Notowania powróciły w okolice 100-okresowej średniej EMA w skali D1, która wyznacza wsparcie na poziomie 1,3040. W przypadku przełamanie wspomnianego poziomu para otworzy sobie drogę do powrotu w okolice minimów z końca sierpnia na poziomie 1,2887. Silną barierą dla strony popytowej pozostaje rejon 1,3200.

Czytaj także: Mierzenia zewnętrzne Fibonacciego - Od 0 do Tradera

W poprzednim artykule dotyczącym mierzeń Fibonacciego opisywałem do czego możemy wykorzystać współczynniki wewnętrzne (tutaj). Dziś dowiesz się, jak za pomocą tej samej siatki Fibonacciego wyznaczyć poziomy zewnętrzne oraz do czego je wykorzystać.   Jak wyznaczyć poziom zewnętrzny? Do wyznaczeni.. Czytaj
Mierzenia zewnętrzne Fibonacciego - Od 0 do Tradera

Anna Wrzesińska

Senior Dealer w Noble Securities S.A. Aktywnie związana z rynkiem walutowym od 2005 roku. W handlu koncentruje się głównie na Price Action i poziomach Fibonacciego.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk