• Odbierz prezent
Panika! Koronawirus niszczy festiwal w Wenecji. Kursy euro i dolara reagują. "Co przyniesie tydzień?" dr Przemysława Kwietnia

Sprawdź, co dr Przemysław Kwiecień miał do powiedzenia w burzliwy poniedziałkowy poranek. Temat koronawirusa ponownie stał się bowiem głośny po tym, jak odkryto nowe przypadki zachorowań w Korei, Włoszech oraz Iranie. W Wenecji skrócony został nawet słynny festiwal filmowy. Z czym będziemy mieli do czynienia w rozpoczynającym się właśnie tygodniu na rynkach finansowych? Zobacz nowe nagranie z cyklu „Co przyniesie tydzień?”. Tytuł dzisiejszego filmu to „Koronawirus uderza w Europę. Wybucha panika na rynkach akcji”.

„… mamy dużą liczbę zachorowań poza Chinami, jest obawa, że gospodarka gdzie indziej również odczuje dodatkowy cios, a rynek kompletnie tego nie dyskontował…”

Co jeszcze znajduje się w nagraniu?

Kampania wyborcza w USA trwa w najlepsze. Za nami prawybory w Nevadzie, które wygrał Bernie Sanders. Spadają notowania Bloomberga. Bukmacherzy nie wierzą w ewentualne zwycięstwo Sandersa z Trumpem. Sondaże dają z kolei przewagę reprezentantowi Demokratów nad obecnym prezydentem USA. Warto zaznaczyć, że w przypadku zwycięstwa Sandersa Wall Street czekałby potężny zimny prysznic.

Kurs dolara mocny, ale nie na długo? Jakie inne tematy wiodą prym na rynkach?

Dane makroekonomiczne z USA nie nastrajają pozytywnie w kontekście kursu dolara. Notowania złota wystrzeliły – niebawem nastąpi korekta? Mamy też do czynienia z ciekawymi rozegraniami na indeksach. Ifo będzie sprawdzeniem nastrojów w niemieckiej gospodarce.

Rynek walutowy w relacji z rynkiem obligacji

Dr Kwiecień analizuje istotne pary walutowe. Między innymi: euro do dolara (EUR/USD) oraz walutę amerykańską względem jena (USD/JPY).

Kalendarz ekonomiczny Forex

W piątek zdecydowanie najciekawszy kalendarz – wstępne dane o inflacji w Niemczech, we Francji i USA. W sobotę bardzo istotne dane z Chin dotyczące koniunktury w lutym. Rozrzut oczekiwań jest ogromny.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk