Advertisement
  • Odbierz prezent
Paniczna wyprzedaż na rynku ropy naftowej WTI i Brent. Kiedy szukać dna na czarnym złocie?

Wczorajsza sesja przyniosła bardzo mocne spadki na ropie naftowej WTI i Brent. Czy będziemy świadkami kontynuacji tendencji zapoczątkowanej tydzień temu?

Sytuacja na rynku ropy naftowej

Od jakiegoś czasu ostrzegaliśmy o możliwości nadejścia korekty na rynku ropy naftowej. Jak się okazuje, faktycznie mamy z nią do czynienia. Na wczorajszej sesji ropa naftowa typu WTI zanurkowała o -5,94% do poziomu 36,76 dolarów, natomiast Brent o -5,31% do 39,78 dolarów. Dzisiejsza sesja również upływa pod znakiem spadków, ale są one już znacznie mniej drastyczne, ponieważ oscylują w okolicach poniżej -1%.

Co dalej może się wydarzyć z kursem ropy naftowej ?

Spróbujmy oszacować, jak głęboko mogą cofnąć się kursy, przed ewentualną kolejną falą wzrostową. Spoglądając na wykres dostrzeżemy, iż kluczowy poziom na ropie naftowej WTI znajduje się w rejonie 30 dolarów za baryłkę. W przypadku ropy naftowej Brent jest on zlokalizowany wyżej- w okolicach 35 dolarów. To właśnie te wsparcia powinny być bardzo mocnym poziomem, który będzie wspierał notowania ropy naftowej w przypadku dalszego osłabiania.

Wykres 1: Ropa naftowa WTI (1 rok) 

Wykres 1: Ropa naftowa WTI (1 rok)

Wykres 2: Ropa naftowa Brent (1 rok)

Wykres 2: Ropa naftowa Brent (1 rok)

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk