• Odbierz prezent
Pallad przełamuje linie trendu wzrostowego. Cena palladu odbija i wraca do wzrostów

Pallad przełamał przyspieszona linie trendu wzrostowego, ale zatrzymał się na wsparciu 2200$. Miejsce to trudno nazwać przypadkowym, skoro przynajmniej dwukrotnie posiadacze długich pozycji realizowali swoje strategie w tym miejscu. Nie inaczej jest dzisiaj. Kończy się sesja europejska, a cena tego metalu podskoczyła do połowy piątkowej świecy. Zmienność zapewne powoli będzie wygasać, gdyż większe świece od dzisiejszej zdarzały się dość rzadko.

Wiadomości rynkowe z mBank

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że czerwone wsparcie jest potwierdzone mierzeniem kierunkowym Fibonacciego o wielkości 100%. Oznacza to, że lipcowe spadki będące bazą do tego mierzenia, są tej samej długości co aktualna przecena Palladu.

Ostatnie serie czarnych świec tworzyły korekty, co zmusza do założenia, że i tym razem może być podobnie

W takim przypadku wzrok należy skierować ku ostatnim szczytom 2500$. Wcześniej jako opór można jeszcze wskazać połowę zakresu ostatniej zmienności, czyli cenę 2350$. Ten lokalny opór potrafił na kilka sesji zatrzymać wzrosty na Palladium.

Zmiana sentymentu możliwa będzie dopiero po spadkach poniżej czerwonego obszaru, który jest ostatnią linią obrony dla kontynuacji trendu wzrostowego. W takim przypadku kolejny dołek mógłby mieć miejsce na poziomie 2050$.

Pallad wraca do wzrostów - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk