• Odbierz prezent
OZE Capital S.A.: Podjęcie decyzji w sprawie upublicznienia spółki powiązanej Semper Power Sp. z o.o. (2021-08-03 15:29)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr13/2021
Data sporządzenia: 2021-08-03
Skrócona nazwa emitenta
OZE Capital S.A.
Temat
Podjęcie decyzji w sprawie upublicznienia spółki powiązanej Semper Power Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki OZE Capital S.A. z siedzibą w Iławie (dalej: "Emitent", "Spółka") informuje, iż w dniu dzisiejszym tj. 03 sierpnia 2021 roku podjął decyzję w sprawie przeprowadzenia wszelkich niezbędnych działań związanych z wprowadzeniem akcji spółki powiązanej Semper Power Sp. z o.o. do obrotu publicznego na rynku giełdowym. W tym celu zrealizowane będzie przekształcenie spółki powiązanej na spółkę akcyjną pod nazwą Semper Power S.A. W planach spółki powiązanej Semper Power Sp. z o.o. jest podwyższenie kapitału zakładowego w celu rozwinięcia sieci dystrybucji i kilkukrotnego zwiększenia poziomu przychodów ze sprzedaży.

Semper Power Sp. z o.o. to podmiot z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży OZE, świadczący kompleksowe usługi doradztwa, projektowania i montażu systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. W zakresie działalności Semper Power jest opracowywanie ekologicznych rozwiązań technologicznych, wdrażanie odnawialnych źródeł energii, jak również pozyskiwanie źródeł finansowania planowanych inwestycji dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego.

W opinii Zarządu Spółki upublicznienie spółki powiązanej istotnie przyśpieszy jej rozwój oraz będzie pozytywnie wpływać na rozpoznawalność i sytuację finansowo-majątkową grupy kapitałowej Emitenta.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

OZE Capital SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
OZE Capital S.A.Przemysł inne (pin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
14-200Iława
(kod pocztowy)(miejscowość)
Grunwaldzka13
(ulica)(numer)
89 648 21 3189 648 23 32
(telefon)(fax)
csy@csy.ilawa.plwww.csy.ilawa.pl
(e-mail)(www)
7441667139519608547
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-08-03Grzegorz WronaPrezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk