• Odbierz prezent
Ovid Works zadebiutował na NewConnect

Ovid Works, warszawskie studio gamingowe łączące opowiadanie historii z interaktywną rozrywką, zadebiutował dziś na rynku NewConnect. Ze względu na duże zainteresowanie inwestorów, notowania akcji są równoważone, aktualnie TKO (Teoretyczny Kurs Otwarcia) wynosi 7,70 zł za akcję, co oznaczałoby wzrost kursu o ponad 300 proc. względem kursu odniesienia. Ovid Works jest 373. spółką notowaną na rynku NewConnect i 29. przedstawicielem sektora gier.

- Dołączenie do grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie to ważny krok w rozwoju naszej spółki. Jesteśmy wciąż młodą i dynamicznie rozwijającą się spółką. Jednocześnie osiągnęliśmy już rentowność, choć prawdziwy potencjał wynikowy drzemie w realizowanych obecnie projektach. – komentuje Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

W tym tygodniu studio oraz wydawca gry (All in! Games) ogłosili datę premiery gry Metamorhosis, która odbędzie się 12 sierpnia, jednocześnie w wersji na komputery PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

- Metamorhosis to nasza obecnie flagowa produkcja. Mamy wobec niej wysokie oczekiwania i wierzymy, że przypadnie do gustu szerokiemu gronu graczy. Gra opowiada historię niezwykłej podróży głównego bohatera prze magiczny, ręcznie malowany świat Metamorfozy przy muzyce skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego i Garry'ego Schymana. – dodaje Jacek Dębowski.

Gra Metamorphosis inspirowana jest powieściami Franza Kafki, przede wszystkim Metamorfozą, Procesem oraz Zamkiem. Gracze wcielą się w człowieka, który w tajemniczy sposób zmienił się
w insekta. Głównym zadaniem jest znalezienie sposobu na powrót do naszego ciała. Świat gry charakteryzują ręcznie malowane elementy, które w niesamowity sposób oddają surrealistyczny klimat całej rozgrywce. Ovid Works pracuje także nad grą Nemesis: Distress oraz Interkosmos 2: Falling Star. Gra Nemesis współtworzona jest z Awaken Realms. Będzie to multiplayer osadzony w uniwersum kultowej gry planszowej Nemesis (autorstwa wspominanego Awaken Realms). Co ciekawe, dodatek do gry planszowej zebrał w połowie czerwca ponad 5 mln GBP na platformie Kickstarter. Z kolei Falling Star to VR-owa gra z możliwością rozgrywki z drugą osobą, która w odróżnieniu od poprzednika będzie również grywalna bez hełmu VR. Obie gry będą miały swoją premierę w 2021 r.

Ovid Works wydał w 2017 r. grę Interkosmos, która była pierwszą, ambitną produkcją VR młodego studia. Gra została dobrze przyjęta przez graczy. Zebrała 91% pozytywnych recenzji na platformie Steam.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia. 31 lipca 2020 r. spółka zadebiutowała na NewConenct.

W grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy i aktualnie pracują nad drugą częścią gry. Z kolei już za kilka miesięcy planowana jest premiera Metamorphosis. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach. Najnowszy zwiastun można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=QRmIqfG7n3w&feature=emb_logo

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk