• Odbierz prezent
Ovid Works wspólnie z Awaken Realms pracuje nad grą inspirowaną planszówką Nemesis

Ovid Works, warszawskie studio gamingowe łączące opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką, pracuje wspólnie z Awaken Realms, światowej sławy wydawcą gier planszowych, nad grą multiplayer inspirowaną planszówką Nemesis. Gra będzie wykorzystywała model „zdrajcy”, który zostanie opracowany i udostępniony w wyniku badań GameInn 3 organizowanych przez NCBiR. Premiera gry planowana jest w 2021 r.

- Na początku marca otworzyliśmy oddział naszego studia we Wrocławiu, żeby usprawnić proces tworzenia gry, którą realizujemy wspólnie z wrocławskim Awaken Realms. Będzie to tryb multiplayer, który zdywersyfikuje nasze portfolio. Dotychczas tworzyliśmy gry premium, gdzie monetyzacja jest jednorazowa, z kolei gra wieloosobowa umożliwia monetyzację na bieżąco. Dodatkowo cieszę się z faktu, że będzie ona współtworzona przez jednego z czołowych na świecie producentów planszówek. – mówi Jacek Dębowski, Prezes Zarządu Ovid Works.

Gra planszowa Nemesis (Awaken Realms, autor Adam Kwapiński) stała się światowym hitem i obecnie, według największego portalu gier planszowych Bgg.com, jest oceniana przez użytkowników jako 35 najlepsza gra planszowa w historii i 9 najlepsza gra tematyczna. Nemesis trafiła już do dziesiątków tysięcy graczy planszowych na całym świecie, a nowe dodruki są już w drodze. Grę planszową oficjalnie pozytywnie ocenił jeden z największych recenzentów gier video (Markuplier). Dodatkowo pojawiła się dwukrotnie w światowej sławy amerykańskim serialu animowanym South Park.

Aktualnie trwają wstępne prace nad nową grą, która będzie inspirowana planszówką Nemesis. Wcielimy się w niej w członków załogi kosmicznego transportowca, na pokładzie którego dochodzi do tragedii i awaryjnego wybudzenia załogantów z hibernacji. Rozgrywka będzie toczyła się w mrocznym
i trzymającym w napięciu klimacie. W grze będą występowały elementy kooperacji, zdrady oraz podejmowania trudnych decyzji, z którymi gracze będą musieli się zmierzyć.

Ovid Works finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który zostanie złożony na GPW. Spółka liczy na debiut na rynku NewConnect w I poł. 2020 r. W bieżącym roku warszawskie studio zamierza także zaprezentować swoją flagową grę Metamorphosis.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia.

W grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy. Z kolei w 2020 r. planowana jest premiera Metamorphosis, którego premiera zapowiada się świetnie. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach.

 

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk