• Odbierz prezent
Ovid Works planuje pozyskać z prywatnej emisji akcji ok. 2,5 mln zł

Ovid Works S.A., notowane na NewConnect niezależne studio gamingowe z Warszawy, zamierza pozyskać około 2,5 mln zł z prywatnej emisji akcji. Na najbliższym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, zaplanowanym na 12 stycznia 2021 r. akcjonariusze Spółki podejmą decyzje o dojściu emisji do skutku. Środki pozyskane z emisji zasilą budżety produkcyjne aktualnie realizowanych projektów.

- Z prywatnej emisji zamierzamy pozyskać ok. 2,5 miliona zł. Mamy ambicje, żeby nasze obecnie realizowane projekty wznieść na poziom wyżej. Chcemy być pewni, że są dopracowane i posiadają angażujący i niebanalny gameplay, w czym pozyskane środki z pewnością nam pomogą. W ramach Falling Star pracujemy nad wykorzystaniem systemu orbitalnego do stworzenia szeregu misji dla pojedynczego gracza. Z kolei w przypadku gry Nemesis chcemy podejść do projektu ambitniej, niż zakładał to oryginalnie zakres badań z NCBiR – szczególnie w obszarze rozgrywki na samym statku. Robimy coś naprawdę wyjątkowego, ale wymaga to większego zaangażowania niż oryginalnie planowaliśmy. – komentuje Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works.

Ovid Works aktualnie pracuje nad „Falling Star”, sequelem gry Interkosmos, przeznaczonym głównie na urządzenia VR. Zakończone zostały już prace nad strukturą rozgrywki wieloosobowej, teraz studio pracuje nad elementami typu single player. Jednocześnie Spółka pracuje nad grą Nemesis. Będzie to wyjątkowy multiplayer, inspirowany hitową grą planszową autorstwa Awaken Realms, który będzie także wydawcą gry wideo.

- Nasz pipeline projektów wygląda ciekawie. Obok gry premium wydamy multiplayer, który zdywersyfikuje nasze portfolio. Dzięki temu zyskujemy możliwość monetyzacji na bieżąco. Co więcej podpisanie umowy wydawniczej z niezwykle doświadczonym partnerem – Awaken Realms jest dla nas przełomowym wydarzeniem. Mają oni określony track record z IP Nemesis oraz rzeszą ich fanów i graczy. To pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość. – dodaje Jacek Dębowski.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Zespół posiada wysokie kompetencje programistyczne, które można odnaleźć m.in. w najnowszej produkcji Metamorphosis oraz duże doświadczenie w obszarze wirtualnej rzeczywistości (VR), potwierdzone realizacją gry Interkosmos. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk