• Odbierz prezent
Ovid Works otrzymał grant od Epic Games za grę Metamorphosis

Ovid Works, niezależne studio gamingowe z Warszawy łączące opowiadanie historii z interaktywną rozrywką, otrzymało 15 tys. USD w ramach programu Epic Games – MegaGrants. Polskie studio zostało wyróżnione za wykorzystanie silnika Unreal Engine 4, w swojej flagowej produkcji – Metamorphosis.

Metamorphosis to gra inspirowana powieściami Franza Kafki, głównie Metamorfozą, Procesem i Zamkiem, w której gracze wcielą się w człowieka, który w tajemniczy sposób zmienił się̨ w insekta. Głównym zadaniem jest znalezienie sposobu na powrót do naszego ciała. W grze znajdziemy mnóstwo odniesień do świata kreślonego przez Franza Kafkę. Rozgrywkę̨ charakteryzuje atmosfera surrealizmu, snu na jawie oraz groteskowego humoru i niesamowitego absurdu sytuacyjnego. W zbliżające się wakacje gra będzie miała swoją światową premierę.

- Cieszymy się z przyznanego wyróżnienia i docenienia naszej pracy przez czołową firmę na rynku gamingowym, jaką jest Epic Games. Do naszego kluczowego projektu – Metamorphosis podeszliśmy bardzo ambitnie. Wykorzystaliśmy wysokie kompetencje programistyczne naszego zespołu, przerabiając istotnie silnik Unreal Engine 4. Dopełnieniem tego są ręcznie malowane elementy, które oddają surrealistyczny krajobraz świata gry. – komentuje Jacek Dębowski, Prezes Zarządu Ovid Works.

Metamorphosis była dotychczas prezentowana tylko na branżowych targach, na których zdobywała liczne wyróżnienia. W tym roku Arts Technica uznał grę za najlepszy tytuł zaprezentowany na PAX East 2020. Z kolei rok wcześniej Metamorphosis została uznana przez Game Informer i Gamespot za jedną z najlepszych gier pokazanych na konferencji GDC 2019

Epic Games to amerykański producent gier komputerowych, który odpowiada za powstanie silników gier Unreal Engine. W marcu 2019 r. studio wprowadziło program Epic MegaGrants, który ma nagradzać twórców gier za ciekawe i ambitne projekty z wykorzystaniem silnika Unreal Engine.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia.

W grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy. Z kolei w 2020 r. planowana jest premiera Metamorphosis, którego premiera zapowiada się świetnie. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk