• Odbierz prezent
Ovid Works o krok od debiutu na NewConnect

Ovid Works, niezależne studio gamingowe z Warszawy łączące opowiadanie historii z interaktywną rozrywką, złożyło Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka liczy na debiut na tzw. małej giełdzie jeszcze w I półroczu br. Dodatkowo Ovid Works, w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zaprezentuje swój flagowy tytuł Metamorphosis, prowadząc równocześnie prace nad Falling Star oraz grą multiplayer realizowaną wspólnie z Awaken Realms.

Złożenie Dokumentu Informacyjnego na GPW to nasz ostatni krok na drodze do debiutu na rynku NewConnect. Stanowi to dla nas zwieńczenie ciężkiej pracy i starań włożonych w rozwój studia w ostatnich latach. Liczymy, że giełda dopuści nasze akcje do obrotu jeszcze w I półroczu br. – komentuje Jacek Dębowski, Prezes Zarządu Ovid Works.

Ovid Works zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie niebanalnych historii z interaktywną rozgrywką. Studio w swojej twórczości poszukuje inspiracji w różnych źródłach kultury i rozrywki. Ovid Works w 2017 r. zaprezentował swoją pierwszą grę Interkosmos, dedykowaną platformie PC i okularom VR, przenosiła ona gracza w lata 70 ubiegłego wieku na pokład statku kosmicznego Zvezda – inspirowanego radzieckim pojazdem kosmicznym Sojuz. Gra okazała się sukcesem młodego studia, zbierając 92% pozytywnych recenzji na platformie Steam.

Studio równocześnie prowadziło prace nad swoim flagowym tytułem Metamorphosis, w którym znajdziemy liczne inspiracje twórczością Franza Kafki. W grze wcielimy się w człowieka, który
w tajemniczy sposób zmienił się w insekta i jego głównym zadaniem jest powrót do pierwotnego ciała. Metamorphosis było dotychczas prezentowane tylko na branżowych targach, na których zdobyło liczne wyróżniania.

Premierę Metamorphosis zamierzamy przeprowadzić w tegoroczne wakacje, o dokładnej dacie będziemy informować w ciągu najbliższych tygodni. Równolegle prowadzimy pracę nad Falling Star (sequel Interkosmosu) oraz grą mutiplayer, inspirowaną planszówką Nemesis, którą tworzymy wspólnie ze słynnym wrocławskim Awaken Realms. – mówi Jacek Dębowski.

Współtworzenie gry multiplayer to dla nas strategiczna decyzja, gdyż dotychczasowe portfolio gier premium, których monetyzacja jest jednorazowa wzbogaci gra wieloosobowa, która monetyzowana będzie na bieżąco. – dodaje Jacek Dębowski.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia.

W grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy. Z kolei w 2020 r. planowana jest premiera Metamorphosis, którego premiera zapowiada się świetnie. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk