• Odbierz prezent
Overbalance na Ripple - XRP/USD

Na Ripple (XRP/USD), podobnie jak na innych kryptowalutach, utrzymuje się tendencja spadkowa. Kiedy można spodziewać się odwrócenia złej passy?


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Patrząc na interwał H2, spadki są utrzymywane przez układ Overbalance. Kluczowym poziomem jest więc w tej chwili - 0,5630. Dopiero wyjście ceny powyżej górnego ograniczenia układu OB może zmienić tendencje na wzrostową. Jak na razie przewagę ma strona podażowa i celem dla sprzedających jest zejście na nowe dołki.

Wykres 1. Krypto - XRP/USD interwał H2

FXMAG kryptowaluty overbalance na ripple - xrp/usd krytpowaluty ripple xrp/usd 1

źródło: tradingview.com

 

Schodząc na niższy przedział czasowy - M30, można wyznaczyć linię trendu, po ostatnich dołkach. Jej wybicie dołem powinno doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Z drugiej strony, należy pamiętać, że każdy kolejny test górnego ograniczenia układu Overbalance - większa szansę na wybicie górą. Czekamy więc na rozwinięcie sytuacji.

Wykres 2. Krypto - XRP/USD interwał M30

FXMAG kryptowaluty overbalance na ripple - xrp/usd krytpowaluty ripple xrp/usd 2

źródło: tradingview.com

 

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk