Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Overbalance – komunikacja pomiędzy dużymi graczami na wykresie

FxMag
Z artykułu dowiesz się:

- Czym jest układ overbalance

- Jak rozgrywać układ overbalance

- Do czego możemy wykorzystać układy overbalance

Zapewne nie raz zastanawiałeś się nad sensem stosowania analizy technicznej. Układów jest cała masa, nie mówiąc już o wskaźnikach do MT4. Minie trochę czasu i zechcesz dążyć do odnalezienia własnego stylu.

 

Podejście to powinno być względnie powtarzalne na większości par walutowych oraz opisane właściwą relacją matematyczną RR i/lub charakteryzować się odpowiednią skutecznością.

 

Nasz układ

Układ, który nieprzerwanie od 2008 roku badamy na różnych rynkach i różnych ujęciach czasowych, występuje praktycznie w każdej fazie rynku. Bez względu na to, czy mamy kierunek wzrostowy, czy spadkowy, ten magiczny prostokąt pokazuje tendencję oraz prawdopodobny zakres ruchu, który w większości przypadków jest zauważalny przez rynek.

Overbalance został opisany po raz pierwszy przez znakomitego australijskiego tradera Bryce Gilmore’a. Warto wspomnieć, że cały układ opiera się tylko i wyłącznie na analizie ceny, dlatego nie jest to złożona struktura, która wymaga potwierdzenia, np. odpowiedniej projekcji czasowej (jak to często bywa przy formacjach harmonicznych). [...]

Artykuł jest dostępny dla nabywców magazynu FXMAG. Jeżeli jesteś prenumeratorem lub zakupiłeś
3 numer magazynu zaloguj się
Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?
Zamów prenumeratę Zamów 3 nr FxMag
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!