Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Overbalance – komunikacja pomiędzy dużymi graczami na wykresie

FxMag
Z artykułu dowiesz się:

- Czym jest układ overbalance

- Jak rozgrywać układ overbalance

- Do czego możemy wykorzystać układy overbalance

Zapewne nie raz zastanawiałeś się nad sensem stosowania analizy technicznej. Układów jest cała masa, nie mówiąc już o wskaźnikach do MT4. Minie trochę czasu i zechcesz dążyć do odnalezienia własnego stylu.

 

Podejście to powinno być względnie powtarzalne na większości par walutowych oraz opisane właściwą relacją matematyczną RR i/lub charakteryzować się odpowiednią skutecznością.

 

Nasz układ

Układ, który nieprzerwanie od 2008 roku badamy na różnych rynkach i różnych ujęciach czasowych, występuje praktycznie w każdej fazie rynku. Bez względu na to, czy mamy kierunek wzrostowy, czy spadkowy, ten magiczny prostokąt pokazuje tendencję oraz prawdopodobny zakres ruchu, który w większości przypadków jest zauważalny przez rynek.

Overbalance został opisany po raz pierwszy przez znakomitego australijskiego tradera Bryce Gilmore’a. Warto wspomnieć, że cały układ opiera się tylko i wyłącznie na analizie ceny, dlatego nie jest to złożona struktura, która wymaga potwierdzenia, np. odpowiedniej projekcji czasowej (jak to często bywa przy formacjach harmonicznych). [...]

Artykuł jest dostępny dla klientów portalu FXMAG. Jeżeli jestes klientem, zaloguj się
Chcesz mieć dostęp do artykułu? Zamów pakiet abonamentowy lub wykup prenumeratę magazynu.
Zostań klientem
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać tygodniowy Pakiet Powitalny od portalu FxMag